نماینده مردم شبستر در مجلس  با گلایه از رئیس صداو سیما گفت: آیا سیل استان آذربایجان شرقی به اندازه حادثه پلاسکو در تهران نبود؟ شاهد بودیم که یک هفته شبکه خبر حادثه پلاسکو را به صورت زنده پوشش داد اما پوشش خبری حادثه سیل استان آذربایجان شرقی چه در سطح کشوری و چه استانی بسیار محدود بود و حتی شاهد گزارش‌های جانبدارانه بودیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، معصومه آقاپور علیشاهی ضمن اعلام تسلیت به مردم شریف ایران برای حادثه جان گداز سیل استان آذربایجان شرقی عنوان کرد: از پیام مقام معظم رهبری در خصوص این حادثه و حضور ریاست جمهوری اسلامی در تاریخ ۳۰ فروردین ۱۳۹۶ جهت همدردی و همدلی با مردم غیور استان و بررسی عمق فاجعه تشکر می‌کنم.

نماینده مردم شبستر در مجلس دهم شورای اسلامی خطاب به نوبخت عنوان کرد: با وجود سیل‌های متعدد در منطقه شبستر حتی یک ریال کمک‌های بلاعوض یا وام بنیاد مسکن و حتی تخصیص اعتبار برای لایروبی مسیل رودخانه‌های این منطقه اختصاص پیدا نکرده است، تقاضا داریم به منطقه شبستر توجه بیشتری شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با گلایه از رئیس صداو سیما گفت: آیا سیل استان آذربایجان شرقی به اندازه حادثه پلاسکو در تهران نبود؟ شاهد بودیم که یک هفته شبکه خبر حادثه پلاسکو را به صورت زنده پوشش داد اما پوشش خبری حادثه سیل استان آذربایجان شرقی چه در سطح کشوری و چه استانی بسیار محدود بود و حتی شاهد گزارش‌های جانبدارانه بودیم.

وی خطاب به جلالی، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری اظهار داشت: انتظار داریم نسبت به ساماندهی وضع کشاورزان استان آذربایجان شرقی توجه ویژه شود و برای جلوگیری از مهاجرت کشاورزان برنامه جدی در نظر گرفته شود.