معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی گفت: بازرسی های انجام شده از واحدهای آردسازی، شبکه توزیع آرد و واحدهای نانوایی استان در سال گذشته نشانگر کاهش ۲۱ درصدی تخلف نسبت به سال ۹۴ است.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح به نقل از  روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی اسماعیل عطاپور اعلام کرد: در ۲۶ هزار و ۵۰۶ بازرسی صورت گرفته یکهزار و ۳۴۳ مورد تخلف کشف شده است.
وی با اشاره به اینکه در سال گذشته یکهزار و ۸۰۱ مورد گشت مشترک بازرسی در حوزه آرد و نان با همکاری دستگاه های مختلف استانی مانند تعزیرات حکومتی، شبکه بهداشت، معاونت غذا و دارو، انجمن تخصصی آرد و نان و اتحادیه های مرتبط انجام شده است، اظهارکرد: عمده تخلفات کشف شده در مجموع بازرسی های موردی، مرحله ای و گشت های مشترک به ترتیب فراوانی شامل گرانفروشی، رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی، کم فروشی و درج نکردن قیمت است.
عطاپور با اشاره به اینکه شکایت ها و گزارش های مردمی در زمینه عرضه کالا و خدمات از طریق تلفن ۱۲۴ ستاد خبری دریافت می شود، افزود: در سال گذشته یکهزار و ۱۳۲ مورد شکایت و گزارش مردمی از واحدهای نانوایی استان دریافت و پس از رسیدگی، تخلف ۲۴۷ واحد محرز شد.
دبیر کارگروه حمایت از تولید و نظارت بر گردش کالا در سطح عرضه همچنین با اعلام انجام ۲۱ هزار و ۱۹۰ مورد بازرسی از مراکز عرضه کالا و خدمات استان در سال ۹۵ ، از افزایش۸۰ درصدی بازرسی ها نسبت به سال ۹۴ خبر داد.
آذربایجان شرقی دارای بیش از سه هزار واحد نانوایی سنتی و ۲ واحد صنعتی است