رییس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی گفت: وضعیت تبدیل آبیاری سنتی به شیوه‌های نوین آبیاری در سال ۹۶ بصورت جدی پیگیری می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، کریم مهری در جلسه شورای مدیران شهرستانها که در مجتمع فرهنگی رفاهی شهید کسایی تبریز برگزار شد، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: وضعیت تبدیل آبیاری سنتی به شیوه های نوین آبیاری در سال جدید بصورت جدی پیگیری خواهد شد و بنده از تمام مدیران و عوامل اجرایی انتظار دارم با نظر مساعد سازمان جهادکشاورزی استان را یاری کنند.

وی گفت: کشاورزان و بهره برداران در مناطق دارای اراضی شیبدار که سالانه بالای ۲۸۰ الی ۳۰۰ میلیمتر بارندگی دارند، می توانند با شرایط سهل اقدام به کشت گیاهان داروئی نمایند و این موضوع فرصت مغتنمی برای اشتغال در بخش کشاورزی است.

مهری تاکید کرد: اگر مدیران شهرستان و مسئولین ادارات آب و خاک با تقسیم کار مناسب در هر روستا یک هکتار به شیوه های نوین آبیاری انجام دهند، در پایان سال دو هزار و ۹۰۰ هکتار حسب آمار روستاهای استان تغییر روش و بهینه سازی مصرف آب کشاورزی را خواهیم داشت.

رییس سازمان جهادکشاورزی استان خاطرنشان کرد: تاکید می کنم که بنده از تمام مدیران مربوطه حسب آمار روستایی، این عملکرد و ارزیابی نیمسال اول را از مدیران خواهم خواست.

وی در خصوص مراکز تهیه سم، کود و نهاده های کشاورزی گفت: تهیه سم، کود و نهاده های کشاورزی باید در مراکز دهستانها صورت گیرد تا دسترسی کشاورزان با سهولت انجام شود.

مهری افزود: بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی در سال ۶۷ اراضی واگذار شده به بخش کشاورزی اگر سه الی پنج سال کاشت نشود، سازمان جهادکشاورزی می تواند بطور یکطرفه قرارداد واگذاری را لغو و زمین مذکور را به سایر متقاضیان واگذار کند و اجرای این قانون مورد تاکید ماست.

ایسنا