در صورتی که «امانوئل ماکرون» در دور بعدی انتخابات فرانسه در روز ۷ ماه مه به عنوان رئیس‌جمهور انتخاب شود، همسر او با ۶۴ سال سن یکی از غیرعادی‌ترین بانوهای اول فرانسه خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، در انتخابات فرانسه، یک زن غیر از «مارین لوپن»، نامزد راست افراطی حزب «جبهه ملی» نگاه‌ها را به سمت این کشور اروپای باختری جلب کرده است: «بریگیت ماکرون»، همسر «امانوئل ماکرون»، نامزد پیشتاز انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه.

در صورتی که «ماکرون» در دور بعدی انتخابات فرانسه در روز ۷ ماه مه به عنوان رئیس‌جمهور انتخاب شود، «بریگیت» یکی از غیرعادی‌ترین بانوهای اول فرانسه خواهد بود، آن هم در کشوری که همسران روسای جمهور قبلی  خالی از حاشیه نبوده‌اند.

«بریگیت ماکرون»، ۲۵ سال مسن‌تر از «امانوئل ماکرون» ۳۹ ساله است که در صورت شکست «مارین لوپن» و ورود به کاخ الیزه جوان‌ترین رئیس جمهور تاریخ فرانسه خواهد بود.

اما در زندگی این زوج، غیر از اختلاف سنی غیرمعمول موارد عجیب‌تر هم یافت‌می‌شود. «امانوئل» در سال ۱۹۹۲، زمانی که تنها ۱۴ سال داشت با همسر فعلی‌ خود که در آن زمان مربی کلاسهای نمایشنامه‌اش بود آشنا شد و اندکی بعدتر به او ابراز علاقه کرد. «بریگیت» در آن زمان، ازدواج کرده بود و سه فرزند داشت.

بانوی اول احتمالی فرانسه که اکنون ۷ نوه دارد سال گذشته در مصاحبه با رسانه‌های فرانسه گفت: «امانوئل وقتی که ۱۷ ساله بود به من گفت هر کاری بکنی، من با تو ازدواج خواهم کرد.»

او می‌گوید که در نهایت متقاعد شده که از همسر پیشینش جدا شود و با امانوئل ازدواج کند.

تسنیم