فرمانده هوافضای سپاه با اشاره به اینکه برخی می‌گویند برجام سایه جنگ را از سر کشور دور کرد گفت: در برجام هر روز شاهد تحریم جدید هستیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح،  سردار علی حاجی‌زاده صبح امروز در مراسم گرامیداشت یاد و خاطر شهدای توپخانه سپاه و سردار شفیع زاده تبریزی که در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) تبریز برگزار شد با اشاره به اینکه شهدا توطئه‌های عظیم غرب و شرق را با یکپارچگی پاسخ دادند و حتی اجازه ندادند یک متر مربع از خاک ایران جدا شود اظهار داشت: شهید شفیع زاده‌ها توطئه دهه نخست انقلاب را ناکام گذاشتند که هنوز بسیاری از زوایای پنهان آن برای مردم بازگو نشده است.

وی با بیان اینکه در دهه نخست انقلاب که ایران با ابرقدرت‌ها جنگید، هنوز ارکان نظام اسلامی تحکیم نشده بود، افزود: شرق و غرب در برابر ایران صف آرایی کردند تا کشور، نظام و انقلاب را شکست دهند ولی این تهدیدات نه تنها ایران را شکست نداد، بلکه به دست امثال شفیع زاده‌ها به فرصت تبدیل شد.

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عناصر پیروزی ایران در جنگ را برشمرد و گفت: «وجود رهبریِ حکیمانه امام خمینی (ره)»، «انسجام و یکپارچگی ملت ایران» و «وجود مدیرانی از جنس شهید شفیع زاده» بود که باعث شد در دهه نخست انقلاب بر دشمنان غلبه کنیم.

حاجی زاده با بیان اینکه با تحریم تسلیحاتی کشور مواجه بودیم و سپاه و بسیج با دست خالی وارد جبهه شد، ابراز داشت: در جبهه‌ها انواع توطئه‌های دشمن را شاهد بودیم و در پشت جبهه نیز هر روز ترور توسط منافقین به دستور غرب طراحی و اجرا می‌شد. در دفاع مقدس فقط با عراق نمی‌جنگیدیم که اگر چنین بود در دو سال نخست پیروز می‌شدیم در حالی که با ائتلاف بزرگی در برابر ایران مواجه بودیم که با ایثار و وحدت و ولایت پیروزی برای ایران حاصل شد در غیر این صورت امروز به جای عزت باید ذلت را تحمل می‌کردیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه برخی می‌گویند برجام سایه جنگ را از سر کشور دور کرد، این دورغ و توهین بزرگی است که برخی دانسته و یا ندانسته آن را تکرار می‌کنند، گفت: برجام اگر خیلی محکم است خودش را حفظ کند، نمی‌خواهیم سایه جنگ را دور کند.

فرمانده هوافضای سپاه با بیان اینکه در برجام هر روز شاهد تحریم جدید هستیم و هر روز پول‌های جدید از ما را مصادره می‌کنند، خاطرنشان کرد: اینکه بگوییم برجام سایه جنگ را دور کرد، توهین به شهدا، مردم، نیروهای مسلح و… است.

حاجی زاده با تاکید بر اینکه آن چیزی که امروز به عنوان اقتدار نظام است، ناشی از تعاملات سیاسی نیست، تصریح کرد: به مردم آدرس غلط ندهیم، امروز می‌گویند که سایه جنگ را فلان مذاکره از سر کشور دور کرد و آدرس غلط می‌دهند.

تسنیم