معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز گفت:سومین جشنواره بین‌المللی هنرهای اسلامی با حضور بیش از ۸۰ هنرمند از ۴۰ کشور جهان برگزار می شود

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز با اشاره به میزبانی تبریز برای «سومین جشنواره بین‌المللی هنرهای اسلامی» گفت: این جشنواره با حضور بیش از ۸۰ هنرمند از ۴۰ کشور جهان ازمزیت ها و زمینه های موثری برای معرفی تبریز ۲۰۱۸ برخوردار است.

 حجت الاسلام احمد حمیدی اظهار داشت: تبریز دربسیاری از هنرها از جمله خوشنویسی، نگارگری، قالیبافی  و … پیشتاز و صاحب سبک بوده است و این خود گواهی بر شایستگی این شهر برای میزبانی جشنواره بین المللی هنرهای اسلامی است.

وی ادامه داد: این موضوع موجب شده است که شهرداری تبریز میزبانی این جشنواره را به عنوان یکی از بسترهای مهم معرفی تبریز ۲۰۱۸ دانسته و آن را در ردیف بودجه خود قرار دهد.

حمیدی تاکید کرد: این اتفاق مقدمه زیبایی برای تبریز ۲۰۱۸ است تا ظرفیت ها و جایگاه فرهنگی و هنری  تبریز از طریق اساتید و هنرمندان و کارشناسان حاضر در این جشنواره به حوزه های فکری و هنری کشورهای عضو انتقال یابد.

رئیس کمیته تبلیغات و امور بین الملل ستاد تبریز ۲۰۱۸  نقش تبلیغی و ارتباطی و رسانه ای جشنواره را حائز اهمیت دانست و گفت: در واقع میتوان از شرکت کنندگان این جشنواره به عنوان سفیران فرهنگی و هنری یاد کرد.

«سومین جشنواره بین‌المللی هنرهای اسلامی» ۱۴ تا ۲۲ اردیبهشت با حضور ۸۰ هنرمند و صاحب‌نظر از بیش ۴۰ کشور جهان، با همکاری شهرداری تبریز و دانشگاه هنر اسلامی تبریز برگزار می‌شود.