روزنامه گاردین در گزارشی با اشاره به فضای انتخاباتی کنونی در ایران نوشت: جمعیت حامی اصلاحات در ایران در سال ۲۰۱۳ از حسن روحانی حمایت کرد اما وی نتوانسته است انتظارات در زمینه بهبود وضعیت اقتصادی را برآورده کند.

به گزارش ایسنا به نوشته روزنامه گاردین، ایرانی‌ها در هفته‌های پیش رو قرار است بار دیگر برای انتخابات ریاست جمهوری پای صندوق های رای بروند، اگرچه گروه های مخالف نظام تلاش می کنند انتخابات در ایران را بی فایده نشان دهند، انتخابات در این کشور همچنان رقابتی است و از سوی برگزار کنندگان جدی تلقی می‌شود.

در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۳ جمعیت حامی اصلاحات در ایران از حسن روحانی پشتیبانی کرد و ایران از زمان روی کار آمدن یک رئیس جمهور میانه رو تغییرات قابل توجهی داشته است. روحانی به وعده خود برای رفع محدودیت های اعمال شده بر ایران به دلیل مساله هسته ای اش عمل کرد اما قادر نبوده است در زمینه بهبود وضعیت اقتصادی آن گونه که انتظار می رفت، عمل کند. این شرایط بیشتر به این دلیل است که غرب، به ویژه آمریکا و انگلیس امکان دسترسی مناسب ایران به بازار جهانی را نداده‌اند.

به نوشته گاردین، در چنین شرایطی کشورهایی چون آمریکا، عربستان و اسرائیل به شدت در تلاشند تا با کمک کردن از گروه های مخالف نظام ایران برای دستیابی به اهداف خود در این کشور استفاده کنند. اما حقیقت این است گروه هایی همچون منافقین که در سال های جنگ عراق با ایران همکاری گسترده‌ای با صدام حسین (دیکتاتور مخلوع عراق) داشت در ایران پذیرفته نیستند و صدای آنها نباید مورد توجه قرار گیرد.

ایسنا