مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه عاشورا  گفت  امروز سپاه هراسی در کنار ایران هرسی توسط استکبار جهانی در منطقه شکل می گیرد، زیراکه نظام سلطه به قدرت واقعی سپاه در دفاع از حریم ملت و کشور و دستاوردهای انقلاب اسلامی به خوبی آگاهی پیدا کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ترجمان صبح، حجت الاسلام حسن کاملی فرد روز شنبه در جمع خبرنگاران به مناسبت آغاز هفته عقیدتی سیاسی و همزمان با فرا رسیدن سالروز شهادت آیت الله مرتضی مطهری، افزود: بصیرت افزایی و آگاهی بخشی سیاسی به نیروهای مسلح و سپاهیان در زمان حاضر بیش از هر زمان دیگری وجود دارد و بر همین مبنا برنامه های مختلف و متنوعی در طول سال از سوی سپاه عاشورا برگزار و اجرایی می شود.
وی اظهار کرد: در حال حاضر ۵۰۰ مربی عقیدتی سیاسی در سپاه عاشورا به همراه ۴۰۰ نفر هادی سیاسی در رده های مختلف سپاه و بسیج فعال هستند که تلاش دارند روحیه دینی و جهادی را در میان پرسنل سپاه پاسداران حاکم سازند.
کاملی فرد، برگزاری همایش حکمت مطهر، تجلیل از مربیان عقیدتی سیاسی، تجلیل از خانواده های شهدا و شهدای مدافع حرم و بازنشستگان سازمان های عقیدتی سیاسی در نواحی مختلف سپاه عاشورا در تبریز و سایر شهرستان ها را از جمله برنامه های هفته عقیدتی سیاسی در آذربایجان شرقی برشمرد.
وی، حلقه های صالحین را یکی از برنامه های مهم سپاه در جهت توسعه فرهنگی، دینی و اعتقادی در جامعه بیان کرد و با اشاره به فعالیت های گسترده این حلقه ها در نواحی و پایگاه های مختلف سپاه و بسیج، یادآور شد: این حلقه ها دارای سرمربیان، مربیان و سرحلقه هایی است که در طول سال به مثابه شبکه وسیع فرهنگی و سیاسی عمل کرده و در راستای مبارزه با جنگ نرم دشمنان برنامه هایی را اجرا می کنند.
کاملی فرد، با اشاره به خدمات سپاه در طول سال های پس از انقلاب در حوزه های مختلف، گفت: سپاه در این سال ها در عرصه های نظامی، امنیتی، فرهنگی و سیاسی کارنامه های درخشان از خود به جای گذاشته و توانسته بسیاری از توطئه ها و فتنه های دشمنان را خنثی کند که همین موضوع سبب خشم و کینه دشمنان از این نیروی عظیم مردمی و وفادار به نظام و ملت شده است.
وی ادامه داد: امروز سپاه هراسی در کنار ایران هرسی توسط استکبار جهانی در منطقه شکل می گیرد، زیراکه نظام سلطه به قدرت واقعی سپاه در دفاع از حریم ملت و کشور و دستاوردهای انقلاب اسلامی به خوبی آگاهی پیدا کرده است.
مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه عاشورا با بیان اینکه مجموعه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز بیش از هر زمان دیگری در آمادگی رزمی و روحی و روانی قرار دارد، گفت: سپاه به لحاظ دفاعی، تجهیزاتی، معنوی، اعتقادی و رزمی امروز در سطح بسیار بالائی قرار دارد و از امکانات پیشرفته و مدرنی برخوردار است، اما قدرت اصلی سپاه مکتبی بودن و اعتقادی بودن آن است.
حجت الاسلام کاملی فرد، نبود بصیرت افزایی و آگاهی سیاسی در میان پاسداران را منجر به شکست در مواقع پیروزی دانست و افزود: البته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هیچ گاه تحت تاثیر القائات منفی دشمنان قرار نمی گیرد و بزرگترین افتخار پاسداران تحت امر ولی فقیه بودن آنهاست.
ایرنا