پایگاه خبری یمنی «النجم الثاقب» روز شنبه نوشت که پس از حملات شیمیایی در عراق و سوریه، آمریکا برای توجیه مداخله نظامی اش در یمن درصدد به راه انداختن جنگ شیمیایی در این کشور است.

در گزارش این پایگاه آمده است:
«پس از حمله شیمیایی به شهر «خان شیخون» سوریه که به دست مخالفان تحت حمایت آمریکا، اسرائیل و کشورهای حوزه خلیج فارس صورت گرفت و نیز پس از حمله شیمیایی عناصر جنایتکار داعش به موصل، شاهد اجرای همین سناریو از سوی آمریکا در یمن هستیم، تا از این طریق مداخلات آمریکایی و اسرائیلی را در این کشور توجیه کند.
حمله آمریکا به فرودگاه «الشعیرات» سوریه پس از حمله شیمیایی عناصر تروریستی علیه غیرنظامیان صورت گرفت و این گونه وانمود کردند که نظام «بشار اسد» این حمله را انجام داده است تا بدین وسیله حملات هوایی آمریکا به شعیرات به بهانه دفاع از حقوق بشر توجیه شود. اما این سناریو در عراق کاملا متفاوت بود. داعش از این سلاح در موصل استفاده کرد تا روحیه عناصر خود را بالا ببرد و در مقابل، روحیه ارتش و نیروهای الحشد الشعبی را تضعیف کند.
در یمن نیز، پس از خسارت های سنگینی که ائتلاف عربی به سرکردگی ریاض از نیروهای ارتش یمن متحمل شد، دیگر راهی پیش رویش جز توسل جستن به راه های غیرقانونی برای هدایت جنگ و کاهش خسارت های جانی و مادی آن هم از طریق به کارگیری سلاح های شیمیایی علیه غیرنظامیان ندارد.»
النجم الثاقب بر اساس اطلاعاتی که به دست آورده، نوشت: نیروهای «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهوری فراری و عناصر داعش چند روزگذشته به مرکز بهداشتی «الدرن» در استان تعز حمله کردند و با شکستن مخزن های حاوی میکروب، مواد خطرناکی را که از طریق تنفس وارد بدن انسان می شود، آزاد کردند؛ این اقدام استفاده از سلاح میکروبی علیه شهروندان یمنی به شمار می رود.
بر اساس این گزارش، به نظر می رسد که آمریکا در صدد اجرای توطئه «خان شیخون» در تعز است تا از این طریق مداخله خود در یمن را توجیه کند؛ اما اوضاع سوریه و یمن با هم فرق می کند. یمن ضمن مواجه با تروریسم، با ائتلاف عربی که خود را اسلامی می پندارد تحت حمایت آمریکا، اسرائیل و اروپا روبه رو است. از این رو در صورتی که آمریکا بخواهد در نبرد «الحدیده» یا سایر جنگ ها شرکت کند، احتمال دارد که ارتش و کمیته های مردمی در پاسخ به آن، ناوهای آمریکا و غرب را هدف قرار دهند.
این در حالی است که «کیون دونگان» فرمانده نیروی دریایی آمریکا پیشتر در گفتگو با رویترز به تقویت توانمندی نظامی ارتش و کمیته های مردمی یمن اشاره کرده بود.
حملات عربستان به یمن در سایه سکوت سنگین محافل بین المللی ادامه دارد به نحوی که در تازه ترین تجاوز نظامی اتئلاف عربی – آمریکایی ساعات گذشته بخش هایی از استان حجه یمن مورد شدیدترین حملات قرار گرفت.
عربستان سعودی و متحدانش از فروردین سال ۸۴ جنگ تمام عیاری را علیه یمن، فقیرترین کشور عربی آغاز کرده اند؛ این جنگ که برای بلندپروازی های سیاسی سران ریاض و به بهانه بازگرداندن عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری فراری این کشور صورت گرفت، نتیجه ای جز ویرانی، تباهی و کشته یا زخمی شدن هزاران یمنی در پی نداشته است.