رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان شرقی گفت : سند تدبیر و توسعه آذربایجان شرقی نسخه عملیاتی اقتصاد مقاومتی در استان است که در این زمینه زمان بندی و برش سال ۹۶ اقتصاد مقاومتی و پایش و گزارش مستمر آن باید در اولویت دستگاه‌ها قرار گیرد.
به گزارش ترجمان صبح،داوود بهبودی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه آذربایجان شرقی اشتغال و توانمندسازی نیروی انسانی را در اقتصاد مقاومتی نسبت به سایر شاخص ها مهم دانست و افزود: ارتقای توان تولید ملی، صادرات غیرنفتی و اقتصاد دانش بنیان جزو ارکان بسته رونق تولید و اشتغال است
وی اضافه کرد: از ابتدای امسال بسته‌ای تنظیم شد که بر اساس آن، تکالیف برنامه ششم، رونق تولید، رشد اقتصادی و کاهش تورم در اولویت قرار گرفته است.
بهبودی با اشاره به اینکه ۲۵ دستگاه در سطح ملی وظیفه اجرای عملیاتی این بسته را بر عهده دارند، تصریح کرد: علاوه بر اولویت‌های ملی دستگاه‌ها، در سند تدبیر و توسعه آذربایجان شرقی هم باید برش سال ۹۶ را سرلوحه اقدامات خود برای توسعه و تعالی استان قرار دهد.
وی بر ارائه گزارش ماهانه برای عملیاتی‌تر شدن بسته تولید و اشتغال اقتصاد مقاومتی در استان تاکید کرد و بیان کرد: درصورتی‌که برنامه‌ها به‌درستی پیش برود، افزایش صادرات غیرنفتی، رونق تولید و بهبود اشتغال نتیجه آن خواهد بود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه آذربایجان شرقی نقش اقتصاد دانش بنیان را در بسته اقتصاد مقاومتی امسال بسیار مهم دانست و افزود: منطقه ویژه علم و فناوری رَبع رشیدی تبریز بار سنگینی در این زمینه بر دوش دارد و باید تمامی دستگاه‌ها برای کمک به این منطقه پیش‌قدم شوند.

خبرنگار: مهرداد خوشکار مقدم*** انتشار : معصومه جعفرزاده