نماینده‌ی مردم تبریز، اسکو و آذرشهر با اشاره به مشکلات شورای چهارم تاکید کرد و گفت طبق اصل قانون اساسی شوراها حق دخالت در کارهای پیمانکاری را ندارند
سید شهاب‌الدین بی‌مقدار در گفت‌وگو با خبرنگاران ، با بیان این مطلب گفت: مطرح شدن شورای شهر توسط دولت اصلاحات حرکت بسیار به جایی بود و مردم نیز افرادی را به عنوان نمایندگان خود به این پارلمان محلی می‌فرستند تا در تصمیم‌گیری برای امور شهری و روستایی عمل کنند.
  وی با اشاره به ملاک‎های لازم برای یک عضو شورا، اظهار کرد: صداقت، تخصص و وعده‌‌های قابل تحقق و راست از جمله ویژگی‎های نمایندگان مردم است و این پارلمان محلی نیازمند تخصص‌های بسیاری از جمله عمرانی، اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی است.
وی افزود: شوراها به سه دسته‌ی شورای شهر، استان و شورای عالی کشور تقسیم می‌شوند و از اهم وظایف شوراها می‎توان به انتخاب شهردار و تعیین بودجه برای شهرداری اشاره کرد.
بی‌مقدار عنوان کرد: طبق اصل قانون اساسی شوراها حق دخالت در کارهای پیمانکاری را ندارند و همچنین هیچ عضو شورایی حق سفارش و پیشنهاد کسی برای استخدام در شهرداری را ندارد که این خود به معظلی در شورا تبدیل شده و امید است در شورای پنجم، استخدام‎ها از طریق جذب نیروی کار و اعلام آگهی در جراید، مصاحبات کاری و آزمون‌ها صورت گیرد.
وی گفت: برنامه‎ها باید در مطبوعات چاپ شوند تا مردم از برنامه‎ها و اهداف نمایندگان خود آگاه شده و دست به انتخاب آگاهانه بزنند.
ایسنا