رئیس دانشگاه هنرهای اسلامی تبریز و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی از افتتاح کتابخانه بین‌المللی هنرهای اسلامی در این دانشگاه خبر داد و گفت: امیدواریم تأسیس این کتابخانه هرچه سریع‌تر عملیاتی شود.

به گزارش ترجمان صبح، محمدعلی کی‌نژاد ظهر امروز در آیین افتتاح سومین جشنواره بین المللی خلاقیت و نوآوری تبریز که در دانشگاه هنرهای اسلامی تبریز برگزار شد، اظهار کرد: اهداف این جشنواره جنبه تبلیغی نبوده بلکه کشف استعدادهای هنرهای اسلامی، تاثیرگذاری و چگونگی تشکیل تمدن اسلامی است.

وی افزود: ذخایر و میراث خوبی در زمینه هنر وجود دارد البته نواقصی هم دارد که باید نوآوری و نظریه‌پردازی صورت گرفته و مشارکت گفتمان جامعه علمی انجام شود.

رئیس دانشگاه هنرهای اسلامی تبریز با بیان اینکه این دانشگاه حاضر به بومی کردن هنرهای اسلامی است، ادامه داد: دانشگاه هنرهای اسلامی در زمینه روح لطیف و صلح جوی اسلام پیش قدم بوده و بخشی از ظرفیت نخبگان جهان اسلام را به کار گرفته است.

وی از افتتاح کتابخانه بین المللی هنرهای اسلامی در این دانشگاه خبر داد و گفت: امیدواریم تأسیس این کتابخانه هرچه سریع‌تر عملیاتی شود.

کی نژاد در ادامه بر ایجاد جنبش دانشجویی و مشارکت بیشتر بانوان تاکید کرد و گفت: هنرمندان مسلمان باید توان بالقوه هنر اسلامی را به بالفعل تبدیل کنند چرا که دین اسلام دین جامع، جهانی و ماندگار است.

وی همچنین ادامه داد: تمدن اسلامی همیشه پیروز بوده و باید ما وحدت و اخوت اسلامی را حفظ کنیم.

تسنیم