امام جمعه سراب بر ضرورت آزادی عمل اصحاب رسانه در بیان مطالب تاکید کرد.

به گزارش ترجمان صبح، حجت الاسلام علی اکبر اکرمی عصر پنج شنبه در نشست صمیمی با اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی  که به مناسبت روز جهانی مطبوعات برگزارشد، گفت:اگر در جامعه ای خبرنگاران و اصحاب رسانه و قلم آزادی عمل  در بیان مطالب و انعکاس مشکلات و نارسائی ها نداشته باشند در اینصورت پیشرفت و تعالی نیز متوقف خواهد شد.

وی انتقاد و دید نقادانه رسانه ها را موجب رفع موانع و مشکلات و اصلاح امور عنوان کرد و افزود:بزرگان دینی ما در روایات و احادیث مختلف بر ضرورت عیبگویی دوستان نسبت به همدیگر به منظور رفع عیوب سفارش کرده اند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی سراب  با انتقاد از برخی تنگ نظری ها در مواجه با مطبوعات خاطر نشان کرد: به عنوان امام جمعه و یک روحانی از هرگونه انتقاد و نقد سازنده استقبال می کند.

اکرمی با اشاره به گسترش فضاهای مجازی و اطلاع رسانی آسان تر یاداورشد:در ایام انتخابات متاسفانه عده ای به توهین و تخریب روی اورده اند که لازم است قبل از پلیس و دادگاه خود اعضای گروه و کانال ها معترض اینگونه بد اخلاقی ها باشند.

در ادامه خبرنگاران و اصحاب رسانه غلامرضا اقبالی و جواد عباس زاده به عنوان نمایندگان اصحاب رسانه انتخاب ومقررشد تا موقتا انجمن خبرنگاران سراب در محل اداره فرهنگ و ارشاد فعالیت کنند.

مهر