امام جمعه بناب با بیان اینکه متاسفانه مؤمنان برای انجام فریضه الهی خجالت می کشند، گفت: تعطیلی امر به معروف و نهی از منکر آتشی را در جامعه شعله ور می کند که خشک و تر باهم می سوزند.

به گزارش ترجمان صبح، حجت الاسلام شیخ مصطفی باقری بنابی ظهر پنج شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب با اشاره به ضرورت توجه به موضوع امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اظهار کرد: ترک امر به معروف و نهی از منکر جامعه را به سمت تباهی می کشد.

وی اضافه کرد: امروز شرایطی در جامعه حاکم شده است که مؤمنان برای اجرای فریضه الهی خجالت می کشند ولی در مقابل افرادی که برخلاف دین و قرآن قدم برمی دارند آزادانه این گناه را مرتکب می شوند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی بناب سپس با تأکید بر اینکه حرکت های دینی و اخلاقی و الهی باید در جامعه افزایش یابد؛ خاطرنشان کرد: در عرض ۳۸ سال گذشته نه دولت ها و نه روحانیون نوانسته اند مردم را متقی به بار بیاورند و به هیچ وجه قدم های برداشته شده در این زمینه راضی کننده و کافی نبوده است.

حجت الاسلام باقری بنابی تصریح کرد: قدم های برداشته شده برای دیندارکردن مردم ضعیف و کمرنگ بوده است.

بنابراین گزارش، یکی از محورهای مورد بحث جلسه شورای فرهنگ عمومی بناب بررسی راهکارهای مشارکت حداکثری و رعایت اخلاق عمومی در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا بود که در این زمینه امام جمعه بناب با تأکید بر حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رأی اظهار امیدواری کرد مردم با حضور حداکثری در این دو انتخابات بر شکوه و عظمت جمهوری اسلامی بیفزایند و مایه سربلندی نظام باشند.

برگزاری انتخابات در تمامی روستاهای شهرستان بناب

این گزارش می افزاید، معاون فرماندار بناب نیز در ادامه جلسه طی سخنانی بیان کرد: با نزدیک شدن به زمان انتخابات فضای فرهنگ عمومی از جو حاکم بر انتخابات متأثر می شود و باید دستگاه های متولی فرهنگ با برنامه ریزی دقیق تر و جامع تر در این زمینه وارد عمل شوند.

امین رفیعی افزود: در شهرستان بناب ۱۱۲ صندوق اخذ رأی پیش بینی شده است که ۶۴ صندوق شهری و بقیه روستایی هستند.

وی تصریح کرد: در انتخابات شورای اسلامی شهر ۵۵ نفر و در انتخابات شوراهای اسلامی روستاهای این شهرستان نیز ۲۱۴ نامزد به رقابت خواهند پرداخت.

به گفته معاون فرماندار بناب، در تمامی روستاهای شهرستان بناب انتخابات شورای اسلامی روستا برگزار خواهد شد و شائبه هایی که در دوره قبل مبنی بر خرید و فروش رأی در این روستاها وجود داشت در این دوره این شائبه وجود نخواهد داشت.

رفیعی همچنین تأکید کرد: انتخابات شورای اسلامی در شهر بناب بصورت الکترونیکی برگزار خواهد شد و تمام تمهیدات و آموزش های لازم در این خصوص به عوامل برگزاری انتخابات انجام و ارائه شده است.

این گزارش حاکی است، در ادامه جلسه شورای فرهنگ عمومی بناب خلیل زرین طلا کارشناس اداره بهزیستی بناب گزارشی از بررسی های انجام شده در مورد آسیب های اجتماعی(طلاق) را ارائه کرد.

همچنین در ادامه اعضای حاضر با برگزاری هفدهمین جشنواره سراسری شعر غدیریه به میزبانی بناب موافقت خود را اعلام و نماینده حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج)، آموزش و پرورش و مسئول نهاد رهبری در سپاه ناحیه بناب به عنوان دبیر ستاد غدیر به ترکیب اعضای ستاد برگزاری جشنواره شعر غدیریه اضافه شدند.

مهر