رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بناب گفت: هفدهمین جشنواره سراسری«شعر غدیریه بناب» در شهریورماه و همزمان با عید غدیرخم برگزار می شود.

به گزارش ترجمان صبح، حبیب صدقی عصر پنج شنبه در حاشیه جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان بناب ضمن اعلام این خبر و با بیان اینکه جشنواره سراسری شعر غدیریه همچون سال های گذشته به میزبانی این شهرستان برگزار می شود؛ افزود: چند سالی است که برگزاری این جشنواره در تقویم معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت شده و امسال نیز هفدهمین دوره آن همزمان با عید سعید غدیرخم برگزار می شود.

دبیر اجرایی این جشنواره همچنین با بیان اینکه جشنواره شعر غدیریه با هدف تبیین ابعاد مختلف زندگی فردی و اجتماعی و شخصیت متعالی حضرت علی(ع) به زبان هنر برگزار می شود؛ تصریح کرد: این جشنواره با هدف تبیین و ترویج فرهنگ و آموزه های غدیر در سطح جامعه با استفاده از زبان شعر برگزار می شود.

صدقی ضمن تقدیر و تشکر از مسئولان و دست اندرکاران برگزاری این جشنواره اذعان کرد: به خاطر برگزاری هرچه بهتر و مناسب این جشنواره با تصویب اعضای شورای فرهنگ عمومی شهرستان نماینده حوزه علیمه حضرت ولی عصر(عج)، آموزش و پرورش و مسئول نهاد نمایندگی رهبری در سپاه ناحیه بناب که مسئولیت دبیری ستاد غدیر شهرستان را نیز بر عهده دارند، به ترکیب اعضای ستاد هفدهمین جشنواره سراسری شعر غدیریه در بناب اضافه شدند.

مهر