مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس آذربایجان‌شرقی ضمن تقدیر از شهرداری تبریز درتسریع اتمام فاز یک پروژه بزرگ ۶۵ هکتاری پارک موزه دفاع مقدس گفت: پارک موزه دفاع مقدس، از بسترهای ارزنده فرهنگ انقلاب و مقاومت است.

به گزارش ترجمان صبح،  سرتیپ دوم پاسدار عزت الله جعفری اظهار داشت: پارک موزه دفاع مقدس این پروژه متشکل از فضای سبز، فضای سازه‌ای و فضای محوطه‌ای در کنار اجرای پروژه‌های فرهنگی مرتبط با فرهنگ مقاومت و پایداری پس از اتمام نهایی مورد بهره‌برداری عموم قرار خواهد گرفت.

وی متذکر شد: هدف از احداث این پروژه در مراکز استان‌های کشور تبیین نقش استان‌ها در هشت سال دفاع مقدس است و تاثیر نیروهای نظامی و مردمی استان آذربایجان‌شرقی در عملیات مختلف در پارک موزه دفاع مقدس تبریز تصویرسازی می‌شود.

جعفری تصریح کرد: سپاه عاشورا در کنار نیروهای مردمی آذربایجان‌شرقی نقش بسزایی در دفاع از سوسنگرد و عدم سقوط آن در مقابل نیروهای بعثی عراق داشت و می‌توان در این پارک موزه دفاع مقدس این موضوع را از حیث نرم افزاری مورد تحلیل قرار داد.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس منویات مقام معظم رهبری اجرای پروژه احداث پارک موزه دفاع مقدس در مراکز تمام استان‌های کشور آغاز شده است.

جعفری اظهار کرد: امید است با اتمام فاز اول این پروژه تا پایان سال ۹۶ امکان بهره‌برداری و امکان اجرای برنامه‌های راهیان نور به طور سخت افزاری و نرم افزاری در پارک موزه دفاع مقدس فراهم شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس آذربایجان‌شرقی احداث حرم مطهر شهدای گمنام در فضای اصلی پروژه پارک موزه دفاع مقدس موجب شکل‌گیری ابعاد ویژه‌ای از وجوب موجودیت چنین پروژه عظیم عمرانی و فرهنگی در شهر اولین ها و پیشرو در تقویت روحیه ایثار شده است.

فارس