استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه آموزش و پرورش زیرساخت توسعه استان است، گفت: حرکت جامعه به‌سوی سعادت و پیشرفت، نیازمند تربیت انسان‌های شایسته و ارزش‌مند است که این مهم به دست معلمان امکان‌پذیر است.

به گزارش ترجمان صبح اسماعیل جبارزاده روز پنجشنبه در آیین گرامی‌داشت هفته معلم در دانشگاه فرهنگیان آذربایجان شرقی، با قدردانی از تلاش‌های معلمان و جامعه فرهنگیان استان،اظهار کرد: انسان، امانت الهی است و امروز این امانت، در اختیار معلمان عزیز است و معلمی، جایگاه تربیت امانت‌های الهی است..
وی افزود: هیچ جامعه‌ای به سوی سعادت و پیشرفت نمی‌رود مگر اینکه انسان‌هایی خوب و ارزشمند تربیت شوند و برای ساختن جامعه‌ای زیبا، باید اندیشه‌های زیبا را در ذهن انسان‌ها پرورش داد.
جبارزاده گفت: معلمان جایگاه رفیعی دارند و قدردانی از این جایگاه، استفاده بهتر و بهره‌مندی شایسته از آن است.
استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه شاخص‌های آموزش و پرورش استان در سه و نیم سال گذشته ارتقا یافته است، افزود: امروز افتخار داریم که در هیچ نقطه از استان، هیچ فرد لازم‌التعلیمی محروم از آموزش نیست و این موفقیت در سایه تلاش فرهنگیان عزیز به دست آمده است.
وی خاطر نشان کرد: به‌عنوان خادم مردم آذربایجان شرقی از یکایک فرهنگیان و معلمان که گام‌های خوبی برای تربیت نسل جوان و تحویل نیروی انسانی ارزش‌مند برداشته‌اند قدردانی می‌کنم.
جبارزاده با بیان اینکه همه ما برای آبادانی و توسعه ایران عزیز تلاش می‌کنیم، گفت: امروز این مهم در حال انجام است و امیدوارم بتوانیم دین خود را در برابر شهدا که فرصت خدمت را برای ما فراهم کرده‌اند، ادا کنیم.
استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به تربیت ۲ هزار دانشجو در دانشگاه فرهنگیان استان، گفت: فارغ‌التحصیلان این دانشگاه، معلمان آینده ما هستند و امیدوارم با همت اساتید و دانشجویان این دانشگاه، استان آذربایجان شرقی را به جایگاه واقعی آن برسانیم.
در این آیین که در پردیس فاطمه زهرا (س) دانشگاه فرهنگیان استان برگزار شد، از اساتید نمونه این دانشگاه تجلیل و قدردانی شد.

ایرنا