امام جمعه تبریز تاکید کرد: نباید افراد برای کسب رای بیشتر با امنیت کشور بازی کنند بلکه باید بدانند که تنها حضور گسترده مردم در صحنه سبب ایجاد امنیت در کشور شده‌ و این حضور چند میلیونی نشان دهنده اقتدار کشور است.
به گزارش ترجمان صبح،  آیت الله محسن مجتهد شبستری در خطبه دوم نماز جمعه امروز با بیان این مطلب گفت: ایران هیچ زمانی آغازگر جنگ با دیگر کشورها نبوده‌است بلکه با همه توان برای برای حفظ کشور و دفاع از آن اقدام می‌کند . هم چنین به حمایت از مظلومان در اسلام تاکید شده‌است که کشور در راستای تحقق این امر تلاش می‌کند و از طرفی اگر ایران از مردم مظلوم حمایت نمی‌کرد و در مقابل جنایت کاران نمی‌ایستاد، آنان وارد خاک ایران نیز می‌شدند.
وی ادامه داد: برخی اظهارنظرهای بی پایه در خصوص مدافعان حرم را محکوم و حمایت خود را از سیاست‌های دفاعی کشور اعلام می‌کنیم.
وی با تبریک سالروز میلاد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان، وجود جوانان در کشور را سرمایه ملی دانست و افزود: در دین اسلام جوانان از جایگاه بالایی برخوردار هستند و روحیه خودباوری، توانمندی و اقتدار جوانان ایرانی مثال زدنی است لذا باید مسئولان از ظرفیت‌های آنان در اداره جامعه و نیز در ساختار علمی، فرهنگی و اقتصادی کشور استفاده کنند.
امام جمعه تبریز با اشاره به سالروز تاسیس بسیج سازندگی در ۱۷ اردیبهشت گفت: فقر در جامعه مسئله مهمی است که بسیج سازندگی در راستای عدالت اجتماعی و توسعه کشور اقدامات بسیار خوبی از خود به نمایش گذاشته است.
وی شهادت مرزبانان کشور در سیستان و بلوچستان را توسط گروه‌های تکفیری در مرز پاکستان به هم وطنان تسلیت گفت و ادامه داد: مرزداری و مرزبانی در اسلام نوعی جهاد است و ارزش والایی دارد. وزارت خارجه کشور باید از دولت پاکستان خواستار اقدامات جدی و اساسی باشد تا هرچه سریع تر متخلفان مجازات شوند.
وی یاد آور شد: انفجار معدن در گلستان از دیگر اتفاقات ناگوار روزهای اخیر بود که جان باختن و مصدوم شدن تعدادی از هم وطنانمان را در پی داشت. امیدواریم امدادگران با تلاش مضاعف برای شناسایی مفقودان و نیز افرادی که در معدن محبوس شده‌اند، بکوشند و کمک رسان آنان باشند.
امام جمعه تبریز گفت: کارگران از گروه‌هایی هستند که در شرایط سخت همیشه در کنار نظام اسلامی بوده‌اند و ضروری است مسئولان به مسائل اقتصادی و معیشت آنان توجه کافی و شایسته داشته باشند.
آیت الله مجتهد شبستری با بیان اینکه نامزدان انتخابات از سخنان دوقطبی و تفرقه انگیز دوری کنند، خاطر نشان کرد: باید اشتغال و توجه به قشر ضعیف جامعه در اولویت نامزدان قرار گیرد و مردم را به صمیمیت و وحدت دعوت کنند و در پی حل مشکلات آنان باشند.
وی به آنان توصیه کرد تا از سخنان تنش زا برای کسب رای چند نفر ترسو و غرب زده دوری کنند.
 وی در پایان تاکید کرد: با داشتن رهبری شجاع و مدبر، مردم همیشه حاضر در صحنه، نیروی مسلح با تجربه و نیز تجهیزات دفاعی قوی، هیچ کشوری نمی‌تواند به خاک ایران تجاوز کند.
ایسنا