مدیرعامل جدید باشگاه گسترش فولاد تبریز گفت: بازیکنان تیم گسترش فولاد بیش از ۵۰ درصد مطالبات خود را دریافت کرده اند

به گزارش ترجمان صبح ، هوشنگ نصیرزاده ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه نیروهای بومی گسترش فولاد می توانند اهداف باشگاه را پیش ببرند، اظهار کرد: با توحه به توانایی نیروهای بومی باشگاه گسترش فولاد، اولویت استفاده از این نیروها خواهد بود چراکه آنها پیش از این توانایی های خود را نشان داده اند.

وی در پاسخ به سئوال  هدفگذاری باشگاه برای فصل آینده تیم فوتبال گسترش فولاد گفت: برای قهرمان شدن یا کسب سهمیهآسیایی نیاز به ابزار و ملزومات مختلفی از جمله حمایت هواداران وجود دارد، با این حال هدفگذاری ما برای فصل آینده لیگ برتر ایستادن در جمع شش تیم بالای جدول است.

مدیرعامل جدید باشگاه گسترش فولاد در ادامه در خصوص اینکه آیا برای کنترل هزینه ها به این باشگاه آمده است یا برای درآمدزایی نیز برنامه دارد، عنوان کرد: خیلی از باشگاه ها در اروپا از راه بلیت فروشی، حق پخش تلویزیونی، فروش محصولات با برند باشگاه و اسپانسر که هر چهار مورد جزو منابع درآمدزایی هستند، درآمد دارند اما در فوتبال ایران همه این موارد رعایت نمی شود.

وی در ارتباط با اینکه احتمال رفتن بازیکنان از گسترش فولاد وجود دارد، اظهار کرد: ما با ۱۵ بازیکن از مجموع بازیکنان فصل گذشته قرارداد داریم و تقریبا شاکله تیم برای فصل آینده حفظ می شود. آنها بیش از ۵۰ درصد مطالبات خود را دریافت کرده اند و با احتساب جرایم و مالیات، حدود ۷۵ درصد مطالبات بازیکنان پرداخت شده و گسترش فولاد از این لحاظ جزو باشگاه های ممتاز کشور است. این در حالیست که خیلی از باشگاه ها شاید ۳۰ درصد مبالغ قرارداد بازیکنانشان را پرداخت کرده اند.

نصیرزاده همچنین در پاسخ به این سئوال  که از تخصص حقوقی خود به چه شکل می تواند برای پیشبرد اهداف باشگاه گسترش فولاد استفاده کند، گفت: یکی از اشتباهات رایج در فوتبال ایران که خیلی از باشگاه ها را در مقاطع مختلف دچار مشکلات زیاد و حتی محرومیت های بحران ساز کرده است، بحث عقد قرارداد دلاری با بازیکنان خارجی است که پیشنهاد بنده به فدراسیون فوتبال، عقد قراداد ریالی با سیستم مالی کشور است تا نوسانات دلار باشگاه ها را دچار مشکل نکند. همچنین موقع عقد قرارداد با بازیکنان خارجی، مرجع رسیدگی به شکایات را باید فدراسیون فوتبال کشور قید کرد تا از سوی فیفا مشکلی متوجه باشگاه ها نشود.

گفتنی است هوشنگ نصیرزاده به عنوان مدیرعامل جانشین غلامرضا سمندر در باشگاه گسترش فولاد شد.

مهر