همزمان با هفته معلم،دبیرستان ۱۲ کلاسه خیرسازی در میانه بهره برداری و عملیات اجرایی بازسازی مدرسه شهدای زینبیه از سوی اداره کل نوسازی مدارس استان آذربایجان شرقی آغاز شد.

به گزارش ترجمان صبح، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه روز دوشنبه در مراسم افتتاح دبیرستان ۱۲ کلاسه پسرانه خیرساز محمود قزوینی با گرامیداشت هفته معلم، از تلاش مجمع خیرین مدرسه ساز قدردانی کرد .
حمید شکری به ایجاد بنیاد ایثار و فداکاری در کشور به محوریت و مرکزیت میانه به نام دهقان فداکار اشاره کرد و افزود: این بنیاد به برکت وجود همه فداکاران میانه ای در این شهر ایجاد و زمینه ترویج روحیه ایثار و گذشت را بیش از پیش فراهم خواهد کرد.
در این مراسم با حضور مسئولین شهرستانی و استانی از خیر مدرسه ساز محمود قزوینی میانه ای با اهدای لوحی تجلیل شد.
دبیرستان ۱۲ کلاسه پسرانه خیرساز محمود قزوینی در یکهزارو ۷۶۰ متر مربع زیربنا با هزینه ۲۰ میلیارد ریال در مدت کمتر از یکسال احداث شده است.
بنا به این گزارش، امروز همچنین عملیات بازسازی مدرسه شهدای زینبیه که در دوران دفاع مقدس مورد اصابت حمله موشکی رژیم بعث قرار گرفت با پیش بینی اعتبار ۹۰ میلیارد ریال آغاز شد.
این مدرسه با ۶ هزارو ۲۵۰ متر مربع زیربنا در ۴ طبقه شامل ۱۸ کلاس درسی، موزه شهدای زینبیه و سالن اجتماعات احداث می شود.
عملیات احداث این مدرسه در ۲ فاز اجرا و در مدت ۲ سال به بهره برداری خواهد رسید.
امروز همچنین نمازخانه آموزشگاه روستای کلوچه خالصه از توابع بخش مرکزی میانه با ۱۰۰ متر مربع زیربنا و با اعتبار ۷۵۰ میلیون ریالی و سالن اجتماعات دبیرستان آیت الله احمدی میانجی در میانه با یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال با ظرفیت ۲۰۰ نفر از سوی اعضای هیئت سیدالشهدا (ع) و کلوچه ای های مقیم تهران به بهره برداری رسید.
در این مراسم علاوه بر معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه، عیدی مدیر کل نوسازی مدارس استان، اشرفی معاون سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش استان و شیویاری نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی حضور داشتند.
ایرنا