نماینده‎ی مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: شورا باید با انعطاف‌پذیری در راستای حل مشکلات مردم قانون‌گذاری و اقدام ‎کند.
به گزارش ترجمان صبح معصومه آقاپور در گفت‎وگو با خبرنگاران  با بیان این مطلب اظهار کرد: شوراها به منزله‎ی مجلس‎های قانون‎گذاری کوچک در شهرها و روستاها به شمار می‌آیند که هدف اصلی آن جلوگیری از تک‎روی و حاکم شدن فکر جمعی است.
وی افزود: شورا باید با انعطاف‌پذیری در راستای حل مشکلات مردم قانون‌گذاری و اقدام ‎کند.
وی با اشاره به شاخصه‎های انتخاب صحیح گفت: شورا از سال ۷۱ شکل گرفت و از سال ۷۴ نیز به طور رسمی آغاز به فعالیت کرد و با توجه به پیشرفت تکنولوژی، امروزه همه‎ی مردم امکان دسترسی سریع به اطلاعات و رصد مدیران را به طور لحظه‎ای دارند؛ به طوری که مردم با تعهد و عقلانیت کامل مشکلات جامعه را پیگیری می‎کنند.
آقاپور تاکید کرد: کشور ما از یک دریای طوفانی ‎عبور کرده است و یک مدیر عالم و باهنر برای مدیریت و توسعه را می‎طلبد و  اعضای شورا نیز باید در تخصیص منابع نهایت دقت خود را به خرج دهند تا نهایت مطلوبیت را به دست آورند.
وی تصریح کرد: مردم نیز باید در بررسی‎های خود برای انتخاب فرد اصلح، همه‎ی جوانب را در نظر گرفته و شاخصه‎ها و عملکرد افراد را به طور بسیار دقیق بسنجند و فردی را انتخاب کنند که متعهد، باتقوا و متخصص باشد.
وی با اشاره به مشکلات شورای چهارم بیان کرد: هر فردی که در این برهه در عرصه‎ی انتخابات ظاهر می‌شود، قابل تقدیر بوده و به عنوان خدمت‌گذار مردم تلقی می‌شود. اما نکته‎ی قابل توجه این که ارزیابی نکات مثبت امیدبخش‎تر از نکات منفی است و این را در نظر بگیریم که اعضای شورای چهارم تا چه میزان در رسیدن به اهداف و برنامه‎های خود موفق بوده‎ و به آن نزدیک شده‎اند. امید است در دوره‎ی بعدی با افزایش نظارت بر عملکرد شوراها شاهد عملکرد بهتری از آنان باشیم.
ایسنا