شهردار تبریز در بازدید از پروژه مرکز همایش‌های بین‌المللی گفت : پروژه مرکز همایش ها حاصل الگوهای موفق ملی و بین المللی است
به گزارش ترجمان صبح  صادق نجفی در این دیدار با اشاره به این‌که پروژه مرکز همایش‌ها، حاصل الگوهای موفق ملی و بین‌المللی است، گفت: این پروژه، به منظور رفع نیازهای چندین‌ساله شهر تبریز در خصوص زیرساخت‌های فرهنگی، به خصوص در زمینه میزبانی برنامه‌های موسیقی و نمایش طراحی و اجرا شده است؛ اجرای آخرین فناوری‌های صوتی با استفاده از نظرات کارشناسی در همین راستا، مد نظر قرار گرفته است.
نجفی مدیریت سیستم صوتی مرکز همایش‌ها را با توجه به ماهیت پروژه، مهم ارزیابی کرد و افزود: مرکز همایش های بین المللی تبریز محل برگزاری و اجرای کنسرت‌ها و همایش‌ها خواهد بود و با نزدیک شدن به مرحله نصب تجهیزات، انتخاب و اجرای دقیق و بدون نقص تجهیزات صوتی، حایز اهمیت است.
وی با بیان این‌که اجرای پروژه مرکز همایش‌های بین‌المللی، سال گذشته علی‌رغم سرمای کم‌نظیر، با تلاش کم‌نظیر عوامل اجرایی همراه بود و پیشرفت مناسبی داشت، اضافه کرد: مساعد شدن وضعیت هوا و آغاز فصل عمرانی، فرصت مناسبی است تا بخش‌های تکمیلی و جزئیات اجرایی پروژه با سهولت و سرعت بیشتری پیگیری شود.
مرکز همایش‌های بین المللی تبریز که از آن به عنوان فیروزه پروژه‌های عمرانی شهرداری تبریز یاد می‌شود، در زمینی به وسعت ۱۰ هزار متر مربع با زیر بنای ۲۳ هزار متر مربع و در ۴ طبقه سازه احداث شده است.
پروژه دارای یک سالن اصلی به ظرفیت یکهزارو ۵۰۰ نفر، چهار سالن فرعی شامل کلاسهای آموزشی و ۱ سالن تمرین ویژه و رستوران به ظرفیت ۷۰۰ نفر و پارکینگ به ظرفیت ۵۰۰ دستگاه خودرو است.
ایسنا