نماینده‌ی مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد:   شورای شهر در کنار کارکردهای مهم و تخصصی که دارد،  باید کارکرد سیاسی هم داشته باشد و پاسخگوی نهادهای سیاسی نیز باشد
زهرا ساعی در گفت‎وگو با خبرنگاران ، با بیان این مطلب اظهار کرد: اهمیت شوراها پس از چهار دوره به طور ملموس احساس می‎شود و شوراها عملکردهای مهمی در حوزه‎ی مدیریت، توسعه‎ی فیزیکی شهر، فرهنگی و … دارد و به عنوان یک پارلمان شهری، جایگاه خود را در میان مردم یافته است.
وی افزود: مردم تجربه‎ی داشتن پارلمان شهری را دارند و امید است برخی نواقص و کاستی‎ها نیز در شورای پنجم، رفع شود و همچنین عملکرد شورا در روستا و شهرها تفاوت دارد و روند مسائل در شهر دو کارکرد ویژه را می‎طلبد که نظارت بر حوزه‎ی شهری، فرهنگی، اجتماعی و شهرداری از جمله‎ی این کارکردها هستند.
وی افزود: احقاق حقوق شهروندان باید از سوی شوراها مورد توجه قرار گیرد و متخصصانی که در امور شهری فعالیت می‏‌کنند باید در راستای توسعه‎ی همه جانبه‌‏ی شهر تلاش کنند؛ به طوری که تغییرات حاصل از این اقدامات باید در شهر ملموس باشد.
 ساعی با اشاره به ویژگی‎های یک عضو شورا، گفت: تعهد، دلسوزی، پاکدستی، تجربه و تخصص از جمله ویژگی‎هایی است که مردم باید در انتخاب خود به آن توجه کنند و پس از دو دهه تجربه‎ی پارلمان شهری، مردم باید بدانند به چه کسی رای می‎دهند. همچنین اعضاء از سبقه‎ی مدیریتی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی خوبی برخوردار باشند.
وی افزود: شورای شهر در کنار کارکردهای مهم و تخصصی که دارد،  باید کارکرد سیاسی هم داشته باشد و پاسخگوی نهادهای سیاسی نیز باشد.
وی همچنین در پاسخ به این که مشکلات شورای چهارم ناشی از چه بود، گفت: با توجه به مطالب ذکر شده و ویژگی‎های مذکور برای اعضای شورا اگر مشکلی نیز در عملکرد شورای چهارم وجود داشت، از نبود این ویژگی‎ها ناشی می‎شد.