رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اهر گفت: جمعاً پنج هزار نفر در صنوف فرهنگ و هنر اهر فعال هستند

به گزارش ترجمان صبح، مهدی زارعی در نشست صمیمی اهالی فرهنگ و هنر شهرستان اهر با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی اظهار داشت: در شهرستان‌های اهر و هوراند ۷۴ کانون فرهنگی و هنری مساجد وجود دارد که از این تعداد ۳۸ مورد تنها مختص هوراند و ۳۶ مورد در شهر اهر و روستاها است و کانونی در این شهرستان‌ها و روستاها نداریم که حداقل ماهانه یک مورد برنامه فرهنگی در مناسبت‌های مختلف نداشته باشد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۴ انجمن فرهنگی و هنری در شهرستان اهر فعال هستند، افزود: تاکنون تنها یک انجمن هنر عکاسی اهر به‌طور کامل به ثبت رسیده و انجمن ادبی و انجمن هنرهای تجسمی نیز در حال ثبت است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اهر اضافه کرد: سینما قدس شهرداری اهر با قدمت بیش از ۵۰ سال بنا به دلایلی سالیان سال در حالت تعطیلی به سر می‌برد ولی با عنایت و حمایت‌های دولت یازدهم این سینما به سیستم پخش دیجیتال مجهز شد که اکنون نیز با وجود استقبال کم مردم ولی همچنان باز است و در حال حاضر شهرداری اهر با اعتبار ۴۰۰ میلیون تومان نسبت به بازسازی فضای داخلی سینما قدس اقدام می‌کند.

زارعی بابیان اینکه شهرستان اهر در حال حاضر ۳ نشریه با نام‌های دوهفته‌نامه گویا، پیام ارسباران و ماهنامه شیور ارسباران دارد، گفت: این نشریات با گستره توزیع استانی هستند ولی در منطقه فعالیت می‌کنند که خوشبختانه هر سه این نشریات در مواقع قانونی که دوهفته‌نامه یا ماهنامه منتشر می‌کنند.

وی اضافه کرد: شهرستان اهر از نظر چاپ کتاب بعد از تبریز دومین شهرستان پیشتاز آذربایجان شرقی در زمینه چاپ کتاب بوده و به‌طور میانگین هرماه ۵ مورد کتاب در اهر نشر می‌شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اهر با تأکید بر اینکه جمعاً پنج هزار نفر در صنوف فرهنگ و هنر اهر فعال هستند، یادآور شد: با وجود فعالیت ۵ هزار نفر در صنوف فرهنگ و هنر اهر ولی افرادی که صاحب‌مقام و جایگاه و تأثیرگذار هستند بیش از ۵۰ نفر است.

زارعی در ادامه به تعداد پایگاه‌های خبری و اطلاع‌رسانی فعال در شهرستان اهر نیز اشاره کرد و بیان داشت: در حال حاضر ۷ پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی در اهر فعال هستند و بیش از ۲۵ خبرنگار در این شهرستان فعالیت می‌کنند.

تسنیم