معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی گفت: خدمات فرهنگی و مذهبی باید در حاشیه شهر اجرا شود

به گزارش ترجمان صبح حجت الاسلام میکائیل اسکندری در گفت و گو با خبرنگاران  اظهار داشت:‌در شهرستان‌های تبریز، مراغه، مرند، بناب و میانه حاشیه نشینی داریم و خدمات فرهنگی و مذهبی باید در حاشیه شهر اجرا شود و در این خصوص استقرار روحانی در مناطق حاشیه نشین مهم است و باید خدمات فرهنگی در این مناطق با اولویت جریان داشته باشد.

وی با اشاره به دغدغه مقام معظم رهبری در خصوص آسیب‌های اجتماعی گفت: با توجه به دغدغه مقام معظم رهبری باید در خصوص حاشیه نشینی، طلاق، بیکاری، اعتیاد، سرقت و دیگر ناهنجاری‌ها ورود پیدا کنیم و شورای هیئات مذهبی باید در کنار تبلیغات اسلامی در موارد فوق ورود پیدا کنیم.

حجت الاسلام اسکندری خاطر نشان شد: علت محدثه دین شخصیت پیامبر اکرم(ص) است و نصب ولی الله در جریان غدیر نیز دین اسلام را بیمه کرده گرچه مظلومیت حضرت امیرالمومنین(ع) در بحث ولایت همچنان باقی است.

وی در ادامه اظهار داشت: قیام ثارالله اسلام را برای همیشه زنده نگه داشت و در دوران حاضر و عصر معاصر نیز نهضت روح الله به مبعث، ولایت و نصب ولی الله و قیام ثارالله دوام و قوام بخشیده و ما در دوران طلایی کنونی از ظرفیت شیعیان در عصر انتظار برای ظهور حضرت مهدی(عج) به عنوان وارث این مهم باید استفاده و مقدمه سازی ‌کنیم و حجت برای ما تمام شده است.

معاون اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی با اشاره به مصادف شدن زمان ارتحال امام خمینی(ره) با ماه مبارک رمضان تصریح کرد: باید در راستای زنده نگه داشتن این قیام حسینی تلاش شود و امسال پررنگ‌تر از سال‌های قبل بیشتر به آن پرداخته شود.

معاون اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌شرقی ایجاد صندوق‌ها برای مشارکت خیرین در راستای مقابله با بیکاری و ایجاد کارگاه های تولید جدید را خواستار شد.

مهر