معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: در سال ۹۵ حدود ۷۰۰ میلیارد تومان در بخش آب کشاورزی استان توسط دولت هزینه شد و درسال ۹۶ حدود یک‌هزار میلیارد تومان در این بخش هزینه خواهد شد.

به گزارش ترجمان صبح به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، محمدصادق پورمهدی در جلسه کارگروه استانی آب کشاورزی، افزود: نهضت کار عمرانی و آب کشاورزی در شهرستان‌های مرزی استان آذربایجان شرقی شروع شده و امسال، اجرا و به ثمر رسیدن این پروژه‌های عظیم را به‌طور جدی و بیش از گذشته پیگیری خواهیم کرد.

وی افزود: امیدوارم تا پایان فصل کاری سال ۹۶ با تحویل پروژه‌های آب کشاورزی به مردم شاهد رشد و شکوفایی در بخش آّب و کشاورزی منطقه باشیم.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی بیان کرد: پس از اتمام این پروژ ه ۱۸هزار هکتاری در حوزه توسعه و محصولات کشاورزی مستمر و پایدار، ۱۵۰هزار تن بر تولید محصولات کشاورزی استان افزوده شده و در مجموع  باعث ایجاد بیش از ۲۴هزار شغل مستقیم و غیرمستقیم خواهد شد و در جذب گردشگر نیز شاهد رشد چشمگیری خواهیم بود.

وی در پایان با بیان اینکه امیدوارم با اجرای این پروژه بسیاری از جویندگان کار مشغول به کار شوند، افزود: خادمین ملت در دولت تدبیر و امید در استان بدون تبلیغ و ادعا کارهای بزرگی را انجام می دهند که پس از بهره برداری تحولات چشمگیری را برای استان و کشور خواهد داشت.