مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز با اشاره به موضوع مطالعه در جامعه ای فرهنگی اظهار کرد: باید کتاب و کتابخوانی در جامعه به عنوان یک اصل مورد توجه قرار گیرد

به گزارش ترجمان صبح حسین آذرنیا روز سه شنبه در دیدار با رییس خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در تبریز با اشاره به مسئولیت های این سازمان در حوزه فرهنگسازی و آموزش شهروندی، خاطرنشان کرد: بسیاری از مواردی که در این ۲ حوزه مورد توجه است، در سایه غفلت شهروندان و نیز ناآگاهی آنان از موضوع، به معضلاتی فراگیر بدل شده و اثرات سوء خود را گذاشته است.
وی افزود: فضای مجازی با توجه به پهنه گسترده اطلاعاتی، همواره محملی برای آسیب ها و البته سودمندی هاست و باید برای این موضوع تدابیری جدی اندیشید.
وی از همکاری های فرهنگی صورت گرفته میان سازمان متبوع خود با پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان خبر داد و افزود: قرار است در برنامه های تجمع محور این آموزش های این حوزه به شهروندان منتقل شود.
وی در بخشی دیگر از اظهارات خود به اهمیت موضوع مطالعه در جامعه ای فرهنگی اشاره کرد و اظهار داشت: باید کتاب و کتابخوانی در جامعه به عنوان یک اصل مورد توجه قرار گیرد.
آذرنیا گفت: ما در جنگ بهارانه نوروزی سالجاری این موضوع را مورد توجه قرار دادیم و با اقدامات فرهنگ سازانه زمینه توجه به این موضوع را فراهم کردیم.
وی اظهار امیدواری کرد: سایر بخش های فرهنگی جامعه از جمله رسانه ها دست یاری سازمان فرهنگی و هنری شهرداری را به مانند گذشته در این بخش بفشارند.
آذرنیا در ادامه با اشاره به فضاسازی این سازمان در آستانه انتخابات پیش رو افزود: این فریضه به تعبیر مقام معظم رهبری، یک سرمایه گذاری است و مردم ایران سرمایه‏ گذاری عظیمی را در امر انتخابات می‌کند و سپرده‏ گذاری بزرگی را انجام می‌دهد و سود آن را می‌برد.
وی ادامه داد: آرای یکایک شهروندان سهمی از همان سرمایه‏ گذاری و سپرده ‏گذاری است و هرچه انتخابات پرشورتر باشد، عظمت ملت ایران بیشتر در چشم مخالفان و دشمنانش دیده خواهد شد.
مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز گفت: وظیفه ما این است که زمینه مشارکت حداکثری و نیز دعوت شهروندان به پای صندوق های رای را فراهم کنیم.
وی در این دیدار برنامه های جاری و آتی سازمان در حوزه های مختلف را تشریح کرد که با طرح پیشنهاداتی از سوی محمد عزیزی راد همراه بود