فرماندار شهرستان ویژه مرند از احراز صلاحیت ۱۰۶ نفر از داوطلبان انتخابات شورای شهر مرند خبر داد.

به گزارش ترجمان صبح ، علیار راستگو روز سه ‌شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان مرند اظهارکرد: پس از بررسی صلاحیت ها طبق اعلام هیئت نظارت استان ۱۰۶ نفر از شهر مرند، ۲۶ نفر از شهر کشکسرای، ۱۹ نفر از شهر زنوز، ۱۲ نفر از شهر بناب جدید و ۱۶ نفر از شهر یامچی صلاحیت لازم در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهرها را اخذ کردند.
وی انتخابات را امری حیاتی در نظام جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و افزود: انتخابات چرخش قانون در درون حاکمیت کشور برای خدمت به ملت است.
راستگو اضافه کرد: هر اندازه این چرخش با قدرت و مشارکت بیشتر مردم انجام پذیرد به همان اندازه امنیت و یکپارچگی مردم جمهوری اسلامی ایران در سطح جهان در معرض نمایش قرار خواهد گرفت.
فرماندار مرند از مدیران دستگاه های خدمات رسان شهرستان حضور در ادارات در روز اخذ رای را خواستار شد و گفت: تمامی روسای ادارات خدمات رسان شهرستان باید با حضور خود و متخصصان امر در اداره در صورت بروز هرگونه مشکل در رفع آن هر چه سریع تر اقدام کنند.
پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۹ اردیبهشت همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سراسر کشور برگزار می شود.
شهرستان مرند با ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در ۷۰ کیلومتری شمال غرب تبریز واقع است.
شورای اسلامی شهر مرند ۵ عضو دارد و فردا نام های نامزدهای این دوره از طرف فرمانداری منتشر می شود.
ایرنا