معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه طلاب و روحانیون در بیان درست دین نباید از هیچ کس ترس و واهمه ای داشته باشند؛ گفت: طلاب بر اساس رسالتی که بر عهده دارند باید حرف حق را بگویند و مبلغ دین فقط خدا را در نظر می گیرد.

به گزارش ترجمان صبح، حجت الاسلام شیخ احمد مروی  امروز در جمع طلاب و روحانیون حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) این شهرستان با بیان این مطلب از مقام شامخ استاد شهید مرتضی مطهری تجلیل کرد و اظهار داشت: وظیفه یک روحانی و طلبه انجام وظایف دینی و هدایت مردم است.

وی اضافه کرد: بعد از جریان رنسانس و سقوط حکومت کلیسا حدود ۲۰۰ سال اعلام کردند که دین، هویت و خدا با قضیه رنسانس دفن شد و مرگ و خاموشی دین را اعلام کردند ولی با ظهور انقلاب اسلامی ایران نگاه به دین، هویت و خدا دوباره زنده شد و اهمیت انقلاب اسلامی در دین نهفته است.

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری سپس با اشاره به برگزاری ده ها کرسی شیعه شناسی در دانشگاه های معتبر دنیا تصریح کرد: این پدیده مبارکی است و این پدیده مبارک تولد دوباره اسلام حقیقی را به دنبال داشته است.

حجت الاسلام مروی با تأکید بر اینکه وظیفه طلبه پاسداری از حقایق دینی و دفاع منطقی از دین در برابر هجمه های دشمنان است؛ گفت: طلاب باید در برابر ترویج خرافات داخلی نیز ایستادگی کنند.

وی خاطرنشان کرد: طلاب باید در ترویج معارف دینی و معارف قرآنی پیشرو بوده و در ارائه مطالب ظرفیت مخاطب را در نظر بگیرند.

این استاد حوزه همچنین با اشاره به اینکه طلاب و روحانیون در بیان درست دین نباید از هیچ کس ترس و واهمه ای داشته باشند؛ اظهارکرد: طلاب بر اساس رسالتی که بر عهده دارند باید حرف حق را بگویند و مبلغ دین فقط خدا را در نظر می گیرد.

حجت الاسلام مروی با بیان ویژگی ها و شاخصه های طلبه انقلابی اذعان کرد: طلاب و روحانیون نباید نسبت به انقلاب بی تفاوت باشند و بایستی به تمام مسائل روز و حساس آشنا بوده و بتوانند پاسخگوی مسائل روز باشند.

وی به تلاش دشمنان نظام برای جدایی دین از روحانیون و نظام نیز اشاره کرد و افزود: دشمنان سرمایه گذاری های عظیمی را در این بخش انجام می دهند و از آنجایی که خاستگاه این نظام روحانیت است لذا دشمن برای سست کردن این خاستگاه تلاش بی وقفه ای  انجام می دهد.

معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های اساتید بویژه امام جمعه و تولیت حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) شهرستان بناب گفت: همواره طلاب حوزه علیمه حضرت ولی عصر(عج) شهرستان بناب به متقی، انقلابی و با سواد بودن اشتهار دارند و یکی از حوزه های علمیه با نشاط در کشور است.

حجت الاسلام مروی تصریح کرد: مقام معظم رهبری نیز بارها در جلسات متعدد حوزه علمیه بناب را از حوزه های موفق در کشور نام برده اند.

این گزارش حاکی است، در ادامه این نشست از اساتید حوره علمیه حضرت ولی عصر(عج) بناب با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.