رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی، با تاکید بر اهمیت بازخوانی اندیشه‌ها و آرمان‌های حضرت امام خمینی (ره) در همه ابعاد مختلف، گفت: امام خمینی (ره) یکی از محورهای مهم افزایش وحدت بوده و باید سیاست‌های خارجی در اندیشه‌های امام به خوبی تبیین شود.

به گزارش ترجمان صبح، حسین تقی زاده در کمیته اطلاع‌رسانی ستاد بزرگداشت ۱۴ و ۱۵ خرداد و شب‌های قدر و روز قدس، بابیان اینکه روزهای ۱۴ و ۱۵ خرداد یک مسئله عادی نیست، اظهار داشت: برگزاری چنین مراسماتی به معنای پاسداشت اندیشه‌ها و آرمان‌های یک رهبری است که رهبری‌اش بی‌بدیل بود.

وی ادامه داد: در این روزها از امامی تجلیل می‌کنیم که احیاگر شریعت نبوی بود و توانست سایه حکومت طاغوتی ۲۵۰۰ ساله ستم‌شاهی را از سر مردم این سرزمین کوتاه کند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی بابیان اینکه حضرت امام خمینی (ره) توانست نظام انقلاب اسلامی را به سربلندی برساند باید سعی کنیم، گفت: باید سعی کنیم این‌گونه مجالس و محافل متفاوت‌تر از دیگر محافل بوده و باشکوه‌تر از باقی مجالس باشد.

وی با تأکید بر اهمیت بازخوانی اندیشه‌ها و آرمان‌های حضرت امام خمینی (ره) در همه ابعاد مختلف، گفت: امام خمینی (ره) یکی از محورهای مهم افزایش وحدت بوده و باید سیاست‌های خارجی در اندیشه‌های امام به خوبی تبیین شود.

تقی زاده، همچنین با اشاره به حضور پرشور مردم در استقبال و همچنین بدرقه پیکر حضرت امام خمینی (ره)، گفت: این حضور پرشور نشان‌دهنده علاقه شدید مردم به حضرت امام بوده که این علاقه امروز در رابطه بین مردم و رهبر معظم انقلاب تجلی کرده است.

وی با تأکید بر اینکه نسل جوان باید با اندیشه‌های امام خمینی (ره) بیش‌ازپیش آشنا شوند، در خصوص راهپیمایی روز قدس نیز گفت: قدس قبله اولین مسلمین بوده و مختص یک گروه خاص نیست و همچون سال‌های گذشته به‌صورت باشکوه برگزار خواهد شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی در ادامه با اشاره به فرارسیدن روز ۷ تیر و شهادت شهید بهشتی، گفت: همچنان که حضرت امام خمینی (ره) فرمودند بهشتی یک ملت بود، نباید شخصیت و اندیشه‌های این شهید بزرگوار در جامعه مغفول بماند، قشر جوان باید با اندیشه‌های ایشان بیشتر آشنا شوند.

تقی زاده، در ادامه با اشاره به مصادف شدن ایام ۱۴ و ۱۵ خرداد با ماه رمضان گفت: با توجه به این مسئله در راستای حفظ حرمت ایام ماه مبارک رمضان کاروان‌های زیارتی برای اعزام به حرم امام خمینی (ره) به مدت سه سال برگزار نخواهد شد، به‌جای این مسئله تلاش خواهیم کرد مراسم مربوط به این روزها را به‌صورت باشکوه‌تر برگزار کنیم.

فارس