معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری با بیان اینکه وظیفه طلبه پاسداری از حقایق دینی و دفاع منطقی از دین در برابر هجمه های دشمنان است؛ گفت: طلاب باید در برابر ترویج خرافه های داخلی نیز ایستادگی کنند.

به گزارش ترجمان صبح ، حجت الاسلام شیخ احمد مروی روز سه شنبه در آیین گرامیداشت روز معلم در شهرستان بناب در جمع طلاب و روحانیون حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) این شهرستان گفت: وظیفه یک روحانی و طلبه انجام وظایف دینی و هدایت مردم است.
وی ادامه داد: طلبگی امتداد کار پیامبران است و کسی که در این راه قدم برمی دارد باید خود را به تزکیه علم تجهیز کند و تکلیفی که خداوند برایش گذاشته است، انجام دهد.
حجت الاسلام مروی خاطرنشان کرد: بعد از جریان رنسانس و سقوط حکومت کلیسا حدود ۲۰۰ سال اعلام کردند که دین، هویت و خدا با قضیه رنسانس دفن شد و مرگ و خاموشی دین را اعلام کردند ولی با ظهور انقلاب اسلامی ایران نگاه به دین، هویت و خدا دوباره زنده شد و اهمیت انقلاب اسلامی در دین نهفته است.
معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری سپس با اشاره به برگزاری ده ها کرسی شیعه شناسی در دانشگاه های معتبر دنیا اظهارکرد: این پدیده مبارکی است و این پدیده مبارک تولد دوباره اسلام حقیقی را به دنبال داشته است.
حجت الاسلام مروی تاکید کرد: طلاب باید در ترویج معارف دینی و معارف قرآنی پیشرو بوده و در ارائه مطالب ظرفیت مخاطب را در نظر بگیرند.
این استاد حوزه همچنین با اشاره به اینکه طلاب و روحانیون در بیان درست دین نباید از هیچ کس ترس و واهمه ای داشته باشند؛ تاکیدکرد: طلاب بر اساس رسالتی که بر عهده دارند باید حرف حق را بگویند و مبلغ دین فقط خدا را در نظر می گیرد.
حجت الاسلام مروی با بیان ویژگی ها و شاخصه های طلبه انقلابی اظهارکرد: طلاب و روحانیون نباید نسبت به انقلاب بی تفاوت باشند و بایستی به تمام مسائل روز آشنا بوده و توانایی پاسخگویی داشته باشند.
وی به تلاش دشمنان نظام برای جدایی دین از روحانیون و نظام نیز اشاره کرد و افزود: دشمنان سرمایه گذاری های عظیمی را در این بخش انجام می دهند و از آنجایی که خاستگاه این نظام روحانیت است دشمن برای سست کردن این خاستگاه تلاش بی وقفه ای دارند.
معاون ارتباطات حوزوی دفتر مقام معظم رهبری در ادامه ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های استادان بویژه امام جمعه و تولیت حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) شهرستان بناب گفت: همواره طلاب حوزه علیمه حضرت ولی عصر(عج) شهرستان بناب به متقی، انقلابی و باسواد بودن اشتهار دارند و یکی از حوزه های علمیه بانشاط در کشور است.
حجت الاسلام مروی گفت: مقام معظم رهبری نیز بارها در جلسات متعدد حوزه علمیه بناب را از حوزه های موفق در کشور نام برده اند.

ایرنا