مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از سفر معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به تبریز به منظور بررسی برنامه های تبریز ۲۰۱۸ خبر داد.

به گزارش ترجمان صبح، مرتضی آبدار روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: زهرا احمدی پور در روزهای ۲۱ و ۲۲ اردیبهشت در راستای تشکیل نخستین جلسه ستاد ملی تبریز ۲۰۱۸ به این شهرستان سفر می کند.
وی اظهار کرد: با توجه به تصویب رویداد فراملی تبریز ۲۰۱۸ در هیات وزیران و تشکیل ستاد ملی و مصوبات آن، معاون رئیس جمهوری در نشست با مدیران استان، بررسی چگونگی تحقق مصوبات یادشده و جلسه ستاد استانی شورای سیاست گذاری تبریز ۲۰۱۸ شرکت می کند.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی یادآوری کرد: در حاشیه این سفر، معاون رئیس جمهوری با افتتاح دبیرخانه دائمی ‘تبریز، شهر جهانی فرش دستباف’ در جلسه ای با تشکل های مردم نهاد، انجمن های میراث فرهنگی استان و فعالان بخش خصوصی صنایع دستی و گردشگری به بررسی وضعیت و فعالیت های این نهاد ها می پردازد.
آبدار ادامه داد: با هدف تبیین اهداف سازمان میراث فرهنگی در حوزه سیاست ها و راهبردها و برنامه های اجرایی تبریز ۲۰۱۸ در جلسه شورای اداری استان نیز حضور می یابد.
وی یادآوری کرد: احمدی پور، در این سفر با بازدید از طرح های ملی در حال ساخت موزه فرش تبریز و موزه منطقه ای، موزه مشاغل بازار جهانی تبریز را افتتاح می کند.
آبدار افزود: بازدید از موزه زنده سفال و موزه های قاجار، محدوده تاریخی و فرهنگی شهر و حضور در اختتامیه سومین جشنواره بین المللی خلاقیت و نوآوری تبریز در هنرهای سنتی و صنایع دستی (ارسیکا) از دیگر برنامه های معاون رئیس جمهوری در تبریز است.
کلان شهر ۱٫۸ میلیون نفری تبریز در سال ۲۰۱۸ به عنوان ‘شهر نمونه گردشگری کشورهای اسلامی’ انتخاب شده است.
ستاد ملی ‘تبریز ۲۰۱۸’ نیز از سوی دولت تدبیر و امید در راستای اهمیت دادن به توسعه مناسبات بین المللی در تنمامی حوزه ها از جمله حوزه مهم گردشگری تصویب شده است.
ایرنا