شهردار تبریز از افتتاح برج مرکز تجارت جهانی این شهر در آستانه میلاد مسعود امام عصر (عج) خبر داد.

به گزارش ترجمان صبح، صادق نجفی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این برج با مشارکت شهرداری تبریز، اداره کل راه و شهرسازی و سرمایه گذاری بخش خصوصی به عنوان یکی از ظرفیت‌های مهم تجاری و گردشگری در آستانه تبریز ۲۰۱۸ احداث شده است.
وی اظهار کرد: این مرکز به عنوان نخستین مرکز تجارت جهانی کشور بوده و با ارتفاع ۱۵۲ متر بلندترین برج تجاری، خدماتی و گردشگری ایران به حساب می ‌آید.
شهردار تبریز، یادآوری کرد: مراحل ثبت اولیه این مرکز از سال ۲۰۰۸ در اتحادیه مراکز تجارت جهانی انجام شده که با تکمیل و افتتاح کامل برج ثبت کامل آن انجام می شود.
نجفی با اشاره به مشخصات فنی این طرح عظیم عمرانی، ادامه داد: این مرکز شامل ۳۵ طبقه با کاربری خدماتی، یک گنبد بزرگ به قطر ۳۳ متر با کاربری علمی- گردشگری و یک آنتن مخابراتی است.
وی گفت: سازه این برج بلند از نوع سوپر فریم یا ابرسازه است که اصل آن در کشور ژاپن ابداع و طراحی شده و در برج های بلند آن کشور اجرا شده است.
نجفی افزود: ساختمان دارای یک هسته H شکل مرکزی است که نیروهای زلزله را به ابزارهای مکانیکی میراگر انرژی منتقل می کند و این ساختمان دارای ۳۲ دستگاه میراگر انرژی زلزله است.
ساختمان برج مرکز تجارت جهانی تبریز همزمان با موزه بازار و مشاغل تبریز با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی و معاون رئیس جمهور افتتاح می شود.
کلان شهر ۱٫۸ میلیون نفری تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸ میلادی انتخاب شده است.
شهرداری تبریز با همکاری دیگر مجموعه های شهری برای آماده سازی تبریز در راستای ‘ تبریز ۲۰۱۸’ تلاش می کند و افتتاح برج مرکز تجارت جهانی نیز گامی در این راستاست.