فرماندار عجب شیر با بیان اینکه فضای انتخابات در این شهرستان بسیار پویا، سالم و آرام است، گفت: ۵۱ هزار و ۸۱۹ نفر واجد شرایط رای دادن در این انتخابات هستند که از این تعداد یک هزار و یکصد نفر برای اولین بار پای صندوق های رای می روند.

به گزارش ترجمان صبح سیدشمس الدین مراثی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: رای گیری در این شهرستان در ۷۶ شعبه اخذ رای صورت می گیرد که از این تعداد ۷۵ شعبه به صورت ثابت و یک شعبه سیار خواهد بود.
وی ادامه داد: از ۷۶ شعبه اخذ رای ۳۳ شعبه شهری(۳۲ شعبه در عجب شیر و یک شعبه در جوانقلعه) و ۴۳شعبه روستایی (۲۳ شعبه مربوط به بخش قلعه چای و ۲۰ شعبه مربوط به بخش مرکزی) است.
مراثی تعداد داوطلبان انتخابات شوراها در روستاها شهرستان عجب شیر را ۲۳۷ نفر عنوان کرد و افزود: ۱۰۴ نفر از این کاندیدا مربوط به روستاهای بخش مرکزی هستند که از این تعداد ۱۰۰ نفر تایید و ۴ نفر رد صلاحیت شده اند و در بخش قلعه چای تعداد داوطلبان ۱۳۳ نفر بود که از این تعداد ۱۲۹ نفر تایید، ۳ نفر رد شده و یک نفر انصراف داده است.
وی بابیان اینکه ۱۲۰نفر در جریان انتخابات شوراها از سوی مردم انتخاب می شوند افزود: از این تعداد ۵ نفر در شورای شهر عجب شیر و ۵ نفر نیز در شورای شهر جوانقلعه انتخاب می شوند و ۶۵ نفر مربوط به بخش قلعه چای و ۵۵ نفر مربوط به روستاهای بخش مرکزی است.
فرماندار شهرستان عجب شیر در بخش از سخنان خود، گفت: باید شرایطی فراهم شود که شائبه جانبداری در انتخابات پیش نیاید و قطع یقین اگر مطابق قانون و مقررات عمل کنیم هیچ شائبه‌ ای به وجود نخواهد آمد.
وی تاکید کرد: ما مسئولان باید در ارائه خدمات مختلف به مردم نهایت تلاش را انجام دهیم زیرا نگاه مقام معظم رهبری در این زمینه نگاهی ویژه و خاص است.
وی با بیان اینکه دولت در سیاست ‌های داخلی و خارجی در جهت رضایت مردم گام های بلند و خوبی برداشته، ادامه داد: نگاه دولت نگاهی خردورزانه و بر اساس اعتدال بوده و تمام تلاش ها بر این بوده که در فضایی آرام و بانشاط، خدماتی در خور شان مردم ارائه دهد.
فرماندار شهرستان عجب شیر با اشاره به اینکه ۹۰ درصد اعتبارات شهرستان سال گذشته تحقق یافت بیان کرد: این مهم با تلاش دولت و مسئولان اتفاق افتاد و اقدامات خوبی در تمامی زمینه ها صورت گرفت.
طبق آخرین تقسیمات کشوری شهرستان عجب ‌شیر دارای ۲ بخش به نام‌ های مرکزی (شامل دهستان ‌های دیزجرود غربی و خضرلو) و قلعه‌چای (شامل دهستان‌ های دیزجرود شرقی و کوهستان) و ۲ نقطه شهری به نام‌ های عجب ‌شیر و جوان‌ قلعه و ۴۹ آبادی است.
براساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن در سال ۱۳۹۰، جمعیت شهرستان عجب‌شیر در حدود ۶۶۷۴۶ نفر (۱٫۸ درصد جمعیت استان) و جمعیت مرکز این شهرستان ۲۶۲۸۰ نفر برآورد شده است.
انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی و دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ۲۹ اردیبهشت ماه جاری برگزار می شود و همزمان با این ۲ انتخابات، انتخابات میان دوره ای مجلس نیز در چهار حوزه انتخابیه از مراغه و عجب شیر، اهر و هریس در آذربایجان شرقی، بندرلنگه، پارسیان و بستک در استان هرمزگان و اصفهان برای انتخاب چهار نماینده مجلس برگزار می شود.
ایرنا