رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی در آذربایجان شرقی با اشاره به لزوم همت عمومی برای حضور در انتخابات گفت: امروز مردم آرزو می کنند که دیگر به آن هشت سال سرد و تاریک بازنگردند.

به گزارش ترجمان صبح به نقل از کمیته اطلاع رسانی ستاد حسن روحانی در آذربایجان شرقی، سید مهدی پوری حسینی عصر چهارشنبه در آئین گشایش کمیته هنرمندان این ستاد افزود: درحالیکه بسیاری از مهره های کلیدی دولت قبل با همان اندیشه ها همینک در ستادهای انتخاباتی طرف مقابل به صف شده اند، نشانگر آن است که احتمال بازگشت آن دوران همچنان وجود دارد.

وی در عین حال یادآور شد: تنها راه تداوم مسیر عقلانیت و عزت ایران، احساس مسئولیت مردم و حضور در پای صندوق های رای برای انتخاب مجدد حسن روحانی است.

پوری حسینی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه امروز، همایش های فرهنگ و هنر حال و هوایی بسیار متفاوت از گذشته دارند گفت: قدرتی که فرهنگ و هنر دارددر هیچ چیزی وجود ندارد برای همین هم عده ای همواره به بدنبال ایجاد محدودیت در این عرصه هستند.

وی با بیان اینکه شعر، ادبیات، هنر فیلم و تئاتر، روح انسان را تلطیف می کند خاطرنشان کرد: روح انسان با هنر جلا یافته و به پرواز در می آید.

پوری حسینی با تاکید بر حمایت تمام قد دولت تدبیر و امید از جایگاه فرهنگ و هنر تصریح کرد: آرزو کنیم که دیگر به آن ۸ سال تاریک برنگردیم و هرگز انسانهای خشک و یخی را بر جامعه حاکم نکنیم.

در این جلسه همچنین، یعقوب صدیق جمالی، کارگردان تئاتر و رمسئول کمیته هنرمندان ستاد انتخاباتی حسن روحانی در آذربایجان شرقی نیز گفت: قشر فرهیخته ی فرهنگ و هنر در فاصله ی سالهای ۸۴ تا ۹۲ بدترین روزهای خود را تجربه کرد لذا در این دوره تلاش می کند با آگاه سازی در جامعه، از تکرار چنین تراژدی هایی جلوگیری کند.

به گفته وی، با استقرار اندیشه های متحجرانه در آن دوران، از حوزه ی فرهنگ و هنر بزرگترین انتقام ها گرفته شد.

این کارگردان تئاتر با اشاره به آثار باقیمانده در سالن اقبال آذر، یادآور شد: صندلی های تخریب شده ی این سالن گواه آن دوران است که با تک جنسیتی کردن عرصه هنر، خانواده ها را نیز از هم جدا کردند!

صدیق جمالی با اشاره به اینکه این کمیته به پشتوانه ی هنرمندان بزرگ این استان جزو مهمترین کمیته های ستاد انتخاباتی دکتر روحانی است یادآور شد: اهمیت ویژه فرهنگ و هنر برای این دولت کاملا اثبات شده است.

این کارگردان تئاتر در ادامه سخنان خود، توفیقات بدست آمده در حوزه فرهنگ و هنر در آذربایجان شرقی را مرهون فضای باز بوجود آمده در دولت تدبیر و امید عنوان کرد و گفت: کسب جوایز بهترین فیلم و فیلمنامه و کارگردانی جشنواره فجر توسط آقای اصغر یوسفی نژاد، فعال شدن سالن های نمایش، کنسرت و … همگی نشانگر این مدعاست.

گفتنی است در پایان این مراسم، با رونمایی پوستری ویژه از صابر بقال اصغری، کمیته هنرمندان ستاد انتخاباتی حسن روحانی در آذربایجان شرقی به طور رسمی افتتاح شد.

تهیه و تنظیم: مهرداد خوشکار مقدم *** انتشار :معصومه جعفرزاده