رییس شورای اصلاح طلبان استان آذربایجان شرقی نسبت به برخی اقدامات در  استان آذربایجان شرقی برای جلوگیری از احراز صلاحیت برخی از کاندیداهای اصلاح طلبان در تبریز  اعتراض کرد.

به گزارش ترجمان صبح، دکتر احمد ظهیرنیا امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: در پی قطعی شدن تأیید صلاحیت برخی از کاندیداهای ردصلاحیت شده پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در آذربایجان شرقی از سوی هیئت مرکزی، عده ای  در تلاش هستند تا با مکاتبه با هیئت مرکزی مانع معرفی مجدد این افراد شود.

وی افزود: این اقدامات به ویژه پس  از اعلام لیست کاندیداهای اصلاح طلبان در شهر تبریز که نام سه تن از این دواطلبان تأیید صلاحیت شده در آن قرار دارد شدت گرفته است.

ظهیرنیا با اشاره به اینکه اسامی این  کاندیداهای تأیید صلاحیت شده در لیست نهایی وزارت کشور منتشر شده است افزود: براساس قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا مرجع نهایی پاسخگویی و رسیدگی به شکایات و اعلام لیست قطعی هیئت نظارت مرکزی بر این انتخابات است که این مرجع نیز نظر خود را به طور قطعی به عنوان مرجع مافوق  با رسیدگی به شکایات به وزارت کشور اعلام کرده است و  تلاش برخی در این زمینه به جای آنکه بدنبال وحدت مردم و برای حضور حداکثری در انتخابات معطوف شود کاملا سوال برانگیز است.

رییس شورای اصلاح طلبان آذربایجان شرقی با بیان اینکه در بین برخی از کاندیداهای تأیید صلاحیت شده مجدد  در حوزه انتخابیه تبریز شخصیت هایی از جانبازان انقلاب اسلامی ، سرداران دوران دفاع مقدس نمایندگان سابق مجلس شورای اسلامی نیز دیده می شود تصریح کرد بایستی نمایندگان مردم تبریز و آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با عنایت به وظیفه قانونی خود قاطعانه در کنار سایر مسئولان در این زمینه اقدام نمایند تا در آغاز تبلیغات رسمی پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا از این بداخلاقی های سیاسی که منجر به دلسرد شدن شرکت مردم در انتخابات می شود، جلوگیری  شود.

بر پایه این گزارش صلاحیت ۱۳۰ تن از کاندیداهای پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا استان آذربایجان شرقی از سوی هیأت نظارت استان رد شده بود که هیئت نظارت مرکزی بر این انتخابات با بررسی شکایات رسیده صلاحیت ۱۰ تن از این کاندیداها تأیید کرده  که نام سه تن آنها در لیست اصلاح طلبان تبریز در این انتخابات قرار دارد.