نیما باوردی دانشجوی ارشد سال آخر رشته طراحی صنعتی دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی دو سال پیاپی در بزرگترین مسابقه طراحی جهان موفق به کسب یک مدال نقره در بخش طراحی اسپیکر به صورت انفرادی، یک مدال نقره در طراحی بنای معماری با سرپرستی دکتر صابر سجادی، یک برنز در بخش طراحی محصولات روشنایی به صورت گروهی با دکتر صابر سجادی و نیز یک برنز در طراحی محصولات خانگی به صورت انفرادی شد.
به گزارش ترجمان صبح  این جوان تبریزی همچنین دو نشان آیرن را در بخش‌های طراحی محصولات روشنایی و نیز اسپیکر به صورت انفرادی کسب کرد.
این جوان نخبه و هنرمند جمعاً با دریافت ۱۱ نشان متعدد از دو مسابقه طی دو سال پیاپی توانسته است رتبه جهانی ایران را به همراه دیگر هنرمندان کشورمان ارتقاء داده و از ۱۲ به ۱۰ برساند.
در این رده‌بندی هر کشور بر اساس بهترین طراحان، هنرمندان و معماران فهرست می‌شود و به ازای هر جایزه که دریافت می‌شود امتیاز آن کشور افزایش یافته و رتبه بندی می‌شود.
به این مسابقه سالانه هزاران طرح از سوی طراحان بنام، شرکت‌ها و برندهای معتبر دنیا ارسال و توسط داوران بین المللی ارزیابی و انتخاب می‌شوند.
باوردی معتقد است طرح هایی در دنیای امروز موفق است که بتواند با کاربر ارتباط دوستانه و احساسی برقرار کند.
وی ترکیب شدن عوامل آرگونومی، مفاهیم طراحی، زیباشناسی، عملکرد، کاربردی و مقرون به صرفه بودن و نیز قابلیت ساخت را از عواملی نام برد که مورد توجه داوران قرار می‌گیرد.
شایان ذکر است رتبه باوردی در بین طراحان ایرانی سه و طراحان جهان ۸۳ می باشد.
باوردی اقدام به ثبت طرح‌های خود نموده و برای ساخت و تولید انبوه طرح هایش نیازمند حمایت مسئولین دولتی و بخش های خصوصی است.
وی معتقد است برای رسیدن به اقتصاد مقاومتی و ایجاد اشتغال و تولید مورد نظر مقام معظم رهبری باید طرح های جوانان طراح ایرانی مورد حمایت جدی قرار گیرد.
نیما باوردی با اشاره به اینکه طرح‌هایش مورد استقبال چند شرکت معتبر بین المللی قرار گرفته است گفت: به دلیل عرق ملی و علاقه‌ای که به کشورم دارم، دوست دارم طرح‌هایم در داخل کشور مورد حمایت قرار گرفته و ارزآوری داشته باشد
ایسنا