نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی از مزایای راه‌اندازی طرح بوم‌گردی در استان خبر داد و گفت: برای اجرای این طرح به ۱۰۰میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

به گزارش ترجمان صبح، شهاب‌الدین بیمقدار ظهر امروز در جلسه شورای اداری آذربایجان شرقی با بیان اینکه کارخانه‌های ما هنوز زنده هستند گفت: اگر اجرا و عمل نباشد، مشکلات موجود در تهران گریبان‌گیر تبریز هم خواهد شد.

وی در ادامه به حمایت از انجمن‌های مردمی تاکید کرد و افزود: ما اگر در بخش‌ها و موضوعات مختلف پای حرف ملت بنشینیم، می‌توانیم اتفاقات خوبی را رقم بزنیم.

بیمقدار در ادامه به راه‌اندازی بوم‌گردی در آذربایجان شرقی اشاره کرد و اظهار داشت: اخیرا طرحی به نام بوم‌گردی را قصد داریم راه‌اندازی کنیم که با استفاده از فرهنگ عشایری  آذربایجان صورت خواهد گرفت و انتظار داریم اشتغال چشم‌گیری در استان رقم بزند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو خاطرنشان کرد: این طرح به ۱۰۰ میلیاردتومان اعتبار نیاز دارد که انتظار داریم این مبلغ از دولت به صورت وام کم‌بهره و به عنوان بودجه جذب توریست به ما واگذار شود تا بتوانیم با اجرای این طرح شاهد توسعه عظیمی در گردشگری استان باشیم.

وی در پایان با لحنی انتقادی بیان کرد: امیدوارم طرح‌های ما فقط در حرف نباشند و در عمل نیز بتوانیم اقداماتی شایسته انجام بدهیم. اینکه ما بیایم و در جلسات بنشینیم و گزارش ارائه دهیم، هیچ گرهی را باز نخواهد کرد.

مهر