رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی درآیین اختتامیه چهارمین جشنواره ادبی نثر معاصر که با حضور نویسندگان، هنرمندان و با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در تالار عبدالقادر مراغه ای برگزار شدگفت: این جشنواره به منظور شناسایی استعدادهای فرهنگی و ادبی در این شهرستان برگزار شد

به گزارش ترجمان صبح دبیر جشنواره ادبی نثر معاصر و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مراغه روز پنجشنبه در حاشیه اختتامیه این جشنواره در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این جشنواره به منظور شناسایی استعدادهای فرهنگی و ادبی با حضور آثار نویسندگانی از شهرهای مختلف کشور به مدت یکروز به میزبانی این شهرستان برگزار شد.
احمد دادرس فیاض افزود: این جشنواره با فراخوان آثار ادبی در چهار بخش داستان کوتاه، داستانک، پژوهش و متن ادبی در آبان ۹۵ آغاز و آثار ارسال شده به دبیرخانه این جشنواره مورد بررسی کارشناسی هیات داوران این جشنواره قرار گرفت.
وی ادامه داد: در این دوره از جشنواره ۵۵۲ اثر در قالب آثار نثر ادبی به دبیرخانه این جشنواره ارائه و ۵۳۱ اثر پذیرفته شد که این میزان نسبت به دوره قبل آن، ۳۳ درصد افزایش داشته است.
وی اضافه کرد: از بین آثار ارائه شده، ۲۶۴ اثر در بخش داستان کوتاه، ۱۲۱ اثر در بخش داستانک، ۳۱ اثر در بخش پژوهش و ۱۱۵ اثر نیز در بخش متن های ادبی بود.
وی گفت: آثار ارائه شده در این جشنواره در زمینه موضوعاتی از جمله نماز و نیایش، عفاف و حجاب، موضوع آزاد، دفاع مقدس، اقتصاد مقاومتی و بحران دریاچه ارومیه بود.
وی افزود: در آیین اختتامیه این جشنواره در هر بخش از یک ثر به عنوان اثر برگزیده و یک اثر نیز به عنوان اثر شایسته تقدیر، با اهدای لوح و جوایز تجلیل می شود.
شهرستان مراغه با حدود ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی واقع شده و یکی از مراکز فرهنگی و هنری شمالغرب کشور با ظرفیت های بزرگ فرهنگی است.
ایرنا