به گزارش ترجمان صبح، معصومه ابتکار در جلسه ی مشترک با تشکل های زیست محیطی آذربایجان شرقی گفت: بدون شک نقش این تشکل ها در ایجاد حساسیت و آگاه سازی جامعه نسبت به مسایل زیست محیطی به ویژه دریاچه ی ارومیه انکارناپذیر بوده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون تعداد ۵۶ تشکل زیست محیطی در آذربایجان شرقی فعال است تصریح کرد: بر اساس مصوبه ی صورت گرفته، از این پس نماینده ی تشکل های یاد شده در جلسات شورای برنامه ریزی استانداری آذربایجان شرقی حضور خواهند داشت.

ابتکار اظهار داشت: بدون شک حضور تشکلهای مردمی در مشارکت برای تصمیم سازی های کلان و پی گیری مطالبات مدنی و اجتماعی مردم مفید واقع خواهد شد.

جلسه ی مشترک معصومه ابتکار با تشکل های زیست محیطی آذربایجان شرقی/عکس: ژیلا عباسپور

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور ادامه داد: همه ی تلاش دولت بر این است که با فعال کردن تشکل های مردمی و حضور فعالانه ی آنان در تصمیم سازی های کلان، منتقل کننده ی خواسته های سطوح مختلف جامعه به مسئولان باشند.

ابتکار در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تلاش دولت روحانی برای تثبیت و احیای دریاچه ارومیه طی چهار سال گذشته، از اقدامات مثبت ستاد احیاء و دستگاههای مرتبط با دریاچه ارومیه قدردانی کرد.

یادآور می شود در این سفر یکروزه ی رئیس سازمان محیط زیست کشور، مرکز آینده پژوهی دریاچه ارومیه در شهرک فناوری خودرو افتتاح شد.