به گزارش ترجمان صبح، تیم فوتبال تراکتورسازی درحالی لیگ شانزدهم را به پایان برد که امیر قلعه نویی نتوانست این تیم را به عنوان قهرمانی در لیگ برتر و جام حذفی برساند و اختلافاتی که با مسئولان و مدیریت باشگاه داشت در نهایت منجر به کنار گذاشتن او شد.

پس از کنار گذاشتن امیر قلعه نویی مسئولان باشگاه تراکتورسازی مذاکره با چند گزینه برای حضور بر روی نیمکت این تیم را آغاز کردند که یکی از این گزینه ها جواد نکونام کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال ایران بود.

مصطفی آجورلو که در زمان حضورش در باشگاه پاس جواد نکونام را در تیمش داشت و با این بازیکن توانست قهرمان شود، رابطه بسیار خوبی با کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال ایران دارد و همین رابطه خوب باعث شده وی دوباره از نکونام درخواست همکاری داشته باشد.

مذاکرات ابتدایی بین اجورلو و نکونام صورت گرفته و طرفین به توافقاتی هم دست یافته اند اما هنوز حضور نکونام در تبریز قطعی نیست.

جواد نکونام که اوایل هشتاد با تیم پاس خود را به عنوان یک فوتبالیست جوان مطرح کرد سابقه ۷ سال بازی در تیم فوتبال اوساسونا اسپانیا را دارد و تا کاپیتانی این تیم هم پیش رفت. وی در جام های جهانی ۲۰۰۶ و ۲۰۱۴ عضو تیم ملی ایران بوده و سالها بازوبند کاپیتانی این تیم را بر بازو بست.

وی تنها بازیکن ایرانی است که در سه تیم خارجی اوساسونا اسپانیا، العربی قطر و الکویت بازوبند کاپیتان را بر بازو بسته است.

جواد نکونام در تیم های پاس، استقلال، سایپا، الوحده امارات، الشارجه امارات، العربی قطر و الکویت بازی کرده است. کاپیتان پیشین تیم ملی در مقطع کوتاهی نیز به عنوان دستیار کارلوس کی روش فعالیت کرد.

مهر