به گزارش ترجمان صبح ، مهدی احمدی، مدیر شعب بانک مسکن استان در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه گفت: با توجه به اینکه کانون یک موسسه آموزشی و فرهنگی است، می تواند در جهت ارتقای سطح معلومات فرهنگی و آموزشی  منابع انسانی بانک مسکن موثر واقع شود.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه تهیه مسکن آحاد جامعه از دغدغه‌های بسیار مهم بانک مسکن می‌باشد و پرداختن به این مسئله از دوران کودکی و نوجوانی یک رفتار استراتژیک است که می تواند این اقشار را در سن ازدواج صاحب خانه کند، بانک مسکن با توجه به رسالت اجتماعی خود و با هدف ارزش نهادن به کودکان ونوجوانان و آشنایی آنان با بانک و مفاهیم ساده اقتصادی، رفتار پس انداز، مفهوم سرمایه گذاری و خدمات نوین بانکی، طرح بانک کودک و نوجوان را با همکاری کانون به اجرا در می‌آورد.
 احمدی ادامه داد: برگزاری کلاس ها و برنامه های تفریحی – آموزشی برای آشنایی با رفتار پس انداز، بانک پذیری و همچنین رشد مهارت های مالی، اقتصادی در نسل جدید به زبان ساده، آمادگی نوجوانان برای شناخت و استفاده از خدمات بانکی در آینده و ارتقای دانش مالی، اطلاعات بانکی و عمومی کودکان و نوجوان از برنامه های آموزشی این طرح است.
وی ابراز امیدواری کرد با اجرای این طرح در استان، مقدمات انجام آن در کل کشور فراهم شده و انعقاد این تفاهم‌نامه گامی موثر در همکاری دو نهاد بانک مسکن  و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان باشد.
مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان آذربایجان شرقی نیز در این مراسم گفت: به منظور توسعه و تضمین فعالیت های فرهنگی و هنری ویژه کودکان و نوجوانان به عنوان آینده سازان ایران اسلامی تفاهم نامه ای بین کانون پرورشی استان و مدیر بانک مسکن شعب آذربایجان شرقی منعقد شد.
هادی یوسف زاده  افزود: این تفاهم نامه به منظور ترویج سنت پسندیده پس انداز با دیدگاه آینده نگری و تامین مسکن و تقویت بنیه مالی کودکان و نوجوانان میان کانون پرورشی استان و مدیر بانک مسکن شعب آذربایجان شرقی به امضا طرفین رسید.
وی با بیان اینکه کانون پرورش فکری استان در برابر کودکان و نوجوانان رسالت خطیری بر عهده دارد، گفت: هدف از این تفاهم نامه نیز کمک به مسکن دار کردن کودکان و نوجوانان در آینده، فرهنگ سازی و آموزش کودکان ونوجوانان با موضوعات مرتبط با بانک و بانک پذیری آنها می‌باشد.
وی ادامه داد: افتتاح صندوق پس انداز مسکن برای کودکان، نوجوانان و جوانان، افتتاح آتیه طلایی برای تامین مالی آینده کودکان و نوجوانان، ترویج سنت پسندیده پس انداز با اجرای برنامه کارگاهی و کمک مالی و تامین بخشی از هزینه برنامه‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری استان از جمله تعهدات مدیر بانک مسکن شعب آذربایجان شرقی در این تفاهم‌نامه می‌باشد.
ایسنا