به گزارش ترجمان صبح، محمد عابدی در نخستین جلسه شورای سیاست ‌گذاری یازدهمین دوره جشنواره سراسری تئاتر بیان کرد: با حمایت‌ها و مساعدت‌های انجام ‌شده مسائل و مشکلات پیش‌ روی این جشنواره حل شده است .
وی با اعلام آمادگی برای برگزاری یازدهمین دوره جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر عنوان کرد: اثرات فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و معنوی این جشنواره باید در منطقه ملموس شود .
فرماندار اهر افزود: از نقاط مختلف ایران اسلامی هنرمندان با گویش ها، دیدگاه و بینش های مختلف در این جشنواره حضور می‌یابند و باید دست اندرکاران و مسئولان فرهنگی به جای اینکه به فکر منابع مالی باشند برای برگزاری آن تلاش کنند .
عابدی ادامه داد: به دلیل تخصیص نیافتن بودجه‌ای مستقل برای جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر دست اندرکاران به جای پرداختن به اصل موضوع به حاشیه کشیده شده و بدنبال منابع مالی می روند .
عضو شورای سیاستگذاری جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر (ارسباران) ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای برگزاری این جشنواره را ضروری دانست و گفت: از مسئولان امر انتظار داریم تا با در نظر گرفتن ردیف بودجه مستقل در تداوم این جشنواره نقش ایفا کنند زیرا اغلب رویدادهای فرهنگی ملی و کشوری از نظر اعتبار دارای ردیف بودجه مستقل هستند .
عابدی افزود: برگزاری جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر نیازمند نگاهی کارشناسانه بوده و باید از اکنون در راستای برگزاری جشنواره تئاتر کوتاه وارد مرحله جدیدی شویم .
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اهر نیز در این جلسه گفت: جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر (ارسباران)، این شهرستان را به برند فرهنگی تبدیل و ظرفیت گردشگر پذیر در زمینه فرهنگی و هنر را فراهم کرده است .
مهدی زارعی افزود: در زمان کنونی در این شهرستان سه گروه تئاتر ثبت ‌شده و هفت گروه تئاتر نیز در حال ثبت است و تلاش می‌ شود تا در ماه‌های آینده این گروه‌ها به ثبت برسد .
وی با اشاره به اینکه جشنواره سراسری تئاتر کوتاه اهر (ارسباران) یک فعالیت بزرگ فرهنگی بوده که توسط مردم و هنرمندان در اهر برگزار می‌شود، گفت: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان در این خصوص وظیفه نظارتی و حاکمیتی خود را انجام می‌دهد و نهادهای و سازمان های فرهنگی با همکاری اعضای انجمن تئاتر در برگزاری این جشنواره کمک می‌کنند .
زارعی اظهار کرد: این اداره به ‌تنهایی از عهده تامین هزینه‌های جشنواره تئاتر کوتاه برنمی‌آید و حمایت‌های سایر ادارات و نهادها در تامین هزینه‌های آن این اداره را کمک می کنند .
جشنواره ملی ‘تئاتر کوتاه’ شهرستان اهر در آذربایجان شرقی از جمله رویدادهای ملی موفق عرصه نمایش در سال های اخیر محسوب می شود .
این جشنواره به دنبال تلاش دولت تدبیر و امید برای توسعه هنر نمایش در میان عامه مردم و بها دادن به هنر و هنرمند، کارنامه موفقی داشته است.
ایسنا