به گزارش ترجمان صبح دکتر اسماعیل جبارزاده در آیین افتتاح کارخانه تولید کاغذ سنگ در شهر شندآباد از توابع شهرستان شبستر، افزود: از روز اول به فرمانداران توصیه کردیم که وظیفه اصلی آن‌ها ایجاد فضای مناسب اقتصادی در سایه وحدت و صمیمت است.

وی خاطرنشان کرد: آنچه امروز شاهد افتتاح آن هستیم یکی از پروژه‌های دانش‌بنیان است که جزو اولویت‌های ما در سال‌های گذشته بوده و اعتقاد داریم هرچه پروژه‌های دانش‌بنیان و دانش‌محور در استان افزایش یابد هم میزان سرمایه لازم برای تولید کاهش می‌یابد و هم تعداد بیشتری از جوانان تحصیل‌کرده مشغول به کار می‌شوند.

جبارزاده با اشاره به اظهارات مدیرعامل کارخانه کاغذ سنگ مبنی بر توان تولید ۷۰ درصد از دستگاه‌ها و ماشین‌آلات لازم با توان داخلی، ابراز کرد: انتظار داریم که با تأمین اعتبارات و حمایت‌های لازم، تعداد بسیار زیادی از این ماشین‌آلات در کشور تولید و تکثیر شود.

استاندار آذربایجان شرقی با انتقاد از کسانی که ادعا می‌کنند تسهیلات و حمایت‌های مالی در دولت یازدهم به تعداد معدودی اعطا می‌شود، تصریح کرد: فقط صندوق کارآفرینی امید در طول سال گذشته ۶۰ میلیارد تومان به چهار هزار واحد در استان آذربایجان شرقی تسهیلات داده است.

وی افزود: در شهرستان شبستر نیز ۶۹ واحد تولیدی در طول سال گذشته تسهیلات دریافت کردند و در سطح استان نیز برای تأمین منابع مالی واحدهای تولیدی ۷۳۸ واحد تولیدی، تسهیلات بانکی ارائه شد و علاوه بر این بانک‌ها از محل منابع خود برای ۳۰۰ واحد دیگر نیز تسهیلات مالی اعطا کردند.

جبارزاده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به استقرار چهار شهرک صنعتی در شهرستان شبستر، ادامه داد: ۵۵۰ واحد تولیدی در این شهرک‌ها فعال هستند و در هیچ‌یک از این شهرک‌ها زمین خالی برای واگذاری وجود ندارد که این به معنی اقتصاد فعال است.

وی اظهار کرد: امروز ما به دنبال استخدام جوانان در ادارات نیستیم، چراکه به اندازه کافی نیرو در ادارات استخدام شده است و جوانان باید به فکر فعالیت در بخش تولید باشند؛ البته نباید انتظار داشته باشیم که دولت کارخانه ایجاد کند، اقتصاد و تولید متعلق به مردم است و دولت، کارخانه‌دار خوبی نیست و نخواهد بود.

استاندار آذربایجان شرقی افزود: اگر در جنگ شاهد موفقیت جمهوری اسلامی بودیم امروز در جنگ اقتصادی هم اگر مردم در صحنه نباشند و به‌عنوان سربازان و فرماندهان و پیشتازان عرصه اقتصادی نباشند به‌طور قطع دولت نمی‌تواند پیروز شود.

جبارزاده همچنین به انتخابات روز ۲۹ اردیبهشت اشاره کرد و با تأکید بر لزوم حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی، گفت: مهم نیست که چه کسی انتخاب می‌شود و معتقدیم رییس جمهور منتخب مردم، برای همه باید محترم باشد؛ پشتوانه هر کس میزان رأیی است که به نام او ثبت می‌شود و هرچه رییس جمهور با رأی بالاتری انتخاب شود پشتوانه خوبی در عرصه‌های بین‌المللی و مذاکرات خواهد بود.

وی افزود: انتخابات روز جمعه تمام خواهد شد، اما این‌که خودمان اقتصاد کشور را سیاه نشان دهیم و به دنیا بگوییم که بیکاری بیداد می‌کند و مردم فقیر هستند و نان ندارند، این‌ها تابلویی است که از خود به بیرون منعکس می‌کنیم؛ این‌ها همان حرف‌های ضدانقلاب و بیگانگان است که می‌گویند این انقلاب کاری برای شما نکرده و در جمهوری اسلامی فقر، بیکاری، بدبختی، تعطیلی کارخانه‌ها و توقف تولید اتفاق افتاده است.

جبارزاده بر اهمیت انتخابات شوراهای شهر و روستا نیز تأکید کرد و افزود: مردم عزیز استان افرادی پاک‌دست، دلسوز و توانمند و آشنا به امور را انتخاب کنند تا در درجه اول شاهد عمران و آبادی روستاها و شهرها باشیم و در درجه دوم اجازه ندهیم که آبروی استان خدشه‌دار شود.

وی با اشاره به بروز برخی تخلفات در شوراها، عنوان کرد: روزی که تخلف اعضای شورای برخی شهرها از رسانه ملی اعلام شد، بسیار ناراحت شدم و این خبر، تلخ‌ترین خاطره‌ای بود که در این چهار سال داشتم.