به گزارش ترجمان صبح، رحیم شهرتی فر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگارانکرد: نیروی انسانی و عوامل انسانی به اندازه نیاز هر شعبه تامین شده و آموزش های لازم ارائه و ابلاغ ها برای حضور به موقع سر صندوق صادر شده است.
وی انتخابات شوراهای شهر را زیر نظر هیات اجرایی شهرستان و انتخابات شوراهای روستایی را هم زیر نظر هیات اجرایی بخش اعلام کرد و افزود: ۷۳۰ شعبه اخذ رای در شهرستان تبریز پیش بینی شده است.
فرماندار تبریز تعداد شعب ثابت شهرستان را ۶۳۸ شعبه اعلام کرد و گفت: از این تعداد ۶۱۶ شعبه اخذ رای مربوط به شهر تبریز است که ۶۰۷ شعبه ثابت و ۸ شعبه سیار است.
شهرتی فر همچنین شعب ثابت روستایی شهرستان را ۷۳ شعبه ذکر کرد و افزود: هشت شعبه روستایی سیار می باشد.
وی تعداد نامزدهای شورای شهر تبریز را ۵۶۸ نفر اعلام کرد که از این تعداد ۱۰۳ داوطلب زن و ۴۶۵ داوطلب مرد هستند.
فرماندار تبریز با اشاره به میزان تحصیلات داوطلبان شوراها گفت: ۵۱ نفر دکتری، ۱۹۳ نفر فوق لیسانس، ۳۱۲ نفر لیسانس، ۵ نفر فوق دیپلم جانباز (معادل لیسانس ) و ۷ نفر دارای تحصیلات حوزوی هستند.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و انتخابات میان دوره ای مجلس دهم فردا جمعه ۲۹ اردیبهشت همزمان با سراسر کشور در آذربایجان شرقی نیز برگزار می شود.
انتخابات در ۶۲ شهر و یک هزار و ۹۶۰ روستای آذربایجان شرقی برگزار می شود و ۲ میلیون و ۹۵۵ هزار و ۳۳۲ نفر از مردم استان واجد شرایط رای دادن هستند.

ایرنا