به گزارش ترجمان صبح، سعید شبستری خیابانی با اشاره به بخشی از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله) مبنی بر اهمیت حضور مردم در انتخابات افزود: امیدواریم در این دوره از انتخابات نیز، مردم فهیم و همیشه در صحنه ایران اسلامی با حضور پرشور و آگاهانه در پای صندوق های رای، فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی را محقق کنند.
وی تعداد واجدین شرایط رای دادن در استان را دو میلیون و ۹۵۵ هزار و ۳۳۲ نفر اعلام کرد و ادامه داد: بر اساس بررسی های به عمل آمده، در حدود ۶۶ هزار نفر از این تعداد، رای اولی می باشند و متولدین ۲۹ اردیبهشت سال ۷۸ و قبل از آن می توانند در این دوره از انتخابات شرکت کنند.
وی همچنین تعداد شعبات اخذ رای در استان برای انتخابات ریاست جمهوری را سه هزار و ۲۴۱ شعبه اعلام کرد و گفت: از این تعداد نیز دو هزار ۵۲۵ مورد مربوط به شعبات ثابت و ۷۱۶ صندوق دیگر مربوط به شعبات سیار است. برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در سراسر استان نیز سه هزار و ۶۳۷ شعبه درنظر گرفته شده است.
رییس ستاد انتخابات استان در بخش دیگری از سخنان خود از برگزاری انتخابات الکترونیکی در شش شهر اهر، مرند، میانه، مراغه، بناب و شهر جدید سهند خبر داد و اظهار کرد: مجموع تعداد شعبات این بخش نیز ۳۵۹ شعبه است.
 شبستری همچنین با اشاره به برگزاری انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در دو حوزه انتخابیه اهر- هریس و مراغه- عجب شیر تصریح کرد: تعداد شعبات اخذ رای در دو حوزه انتخابیه اهر و هریس برای انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی، ۵۲۲ شعبه است. از این تعداد، ۱۴۵ شعبه در اهر، ۱۰۰ شعبه در اهر، ۲۰۱ شعبه در مراغه و ۷۶ شعبه در عجب شیر در نظر گرفته شده است. بر اساس آخرین آمار نیز، ۱۵ کاندیدا در حوزه انتخابیه اهر و هریس و ۲۳ نفر در حوزه انتخابیه مراغه و عجب شیر به رقابت با یکدیگر می پردازند.
وی ادامه داد: در روند برگزاری انتخابات، بیش از ۶۰ هزار نفر در سراسر استان، دخیل هستند که شامل هیات‌های اجرایی، هیات‌های نظارت، بازرسین و … می‌شود.
 وی گفت: ۱۴ هزار و ۳۵ نفر در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستاها در استان نان نویسی کردند که از این تعدادف ۲ هزار و ۵۷۵ نفر، تایید و ۲۷۷ نفر رد صلاحیت شدند و ۷۷۶ نفر نیز در مجموع از رقابت های انتخاباتی انصراف دادند. در برخی روستاها نیز به دلیل به حد نصاب نرسیدن تعداد نامزدین ثبت نام کننده، ۴۰۷ کاندیدا نتوانستند به رقابت انتخاباتی با یکدیگر بپردازند.
رییس ستاد انتخابات استان با اشاره به بازدید خود از ستادهای انتخاباتی کاندیداهای ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهرو روستا گفت: خوشبختانه شور و شعور انتخاباتی خوبی در سراسر استان حاکم است و امیدواریم کاندیداهای محترم و حامیان آن ها، رعایت اخلاق انتخاباتی و حضور پرشور در پای صندوق های رای را مهم ترین اولویت خود بدانند.
 گفتنی است؛ تبلیغات کاندیداهای شوراهای اسلامی شهر و روستا از ساعت ۱۲ دیشب و تبلیغات کاندیداهای ریاست جمهوری نیز از ساعت ۸ صبح امروز ممنوع می باشد.
ایسنا