به گزارش ترجمان صبح، محمد صادق پورمهدی در جلسه کارگروه توسعه روستایی استان، اظهار کرد: ایجاد اشتغال در روستاها چندین شکل می‌تواند داشته باشد، از شغل‌هایی همچون تعمیر موبایل و کارهای مکانیکی تا صنایع دستی، در یک روستا می‌تواند مولد و منبع درآمد باشد.
وی خاطرنشان کرد: یکی از محورهای توسعه روستایی، بحث توسعه گردشگری است، گردشگران خارجی و داخلی به آشنایی به آداب و سنن مناطق روستانشین علاقه خاصی نشان می‌دهند، می توان با برگزاری تورهای بازدید، جشنواره‌های مختلف در صنعت توریسم سرمایه گذاری کرد.

وی با اشاره به نامگذاری امسال به ” اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال” از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی، تولید و اشتغال را مهم ترین اولویت های مدیریت استان دانست و گفت: تمامی دستگاه‌های مسئول موظفند که از این پس در راستای تلاش برای ایجاد اشتغال بیشتر و همچنین کاهش بیکاری بیش از پیش تلاش کنند.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: روستاها محور توسعه همه جانبه کشور هستند و به همین دلیل باید ظرفیت های این بخش را در راستای کاهش مشکلات کشور، تقویت کنیم.
پورمهدی با اشاره به هدفگذاری ایجاد ۴۵تا ۵۰ هزار شغل در سال در استان آذربایجان شرقی از سازمان برنامه و بودجه خواست که میزان شغل مورد نیاز در تمامی روستاها و شهرهای استان را اعلام کند.
وی همچنین با بیان اینکه این کارگروه مسئولیت بالایی دارد، از تمامی مدیران خواست که از این پس با در داشتن آمار کمی در تمامی جلسات این چنینی شرکت کرده و از ارائه گزارشات روتین و کلیشه ای خودداری کنند..
پورمهدی گفت: روستاییان مشارکت گسترده‌ای در تحقق اقدانات دولتمردان دارند، مدیران نیز باید قدردان این اعتماد باشند و  بیش از ۶۰ درصد از اقدامات باشند و مشکلات این قشر را یکی پس از دیگری رفع کنیم..
پورمهدی خاطرنشان کرد: عدم توجه کافی به بازاریابی و فروش محصولات و صنایع دستی در کشور و بخصوص استان، از مشکلات روستاییانی است که در این حرفه‌های هنری مشغول هستند، از این پس تمامی مدیران و مسئولان، خود را مکلف به استفاده از صنایع دستی استان به عنوان هدایا در مراسمات و دیدارهای مختلف استفاده کنند