به گزارش ترجمان صبح به نقل از تبریز بیدار، این نماینده مجلس اضافه کرد: جمع بندی نمایندگان ما در هیئت نظارت بر انتخابات شهرستان این است که بایستی بازشماری صورت گیرد  اما ظاهرا فرمانداری بنا دارد تا مقاومت نشان دهد.

وی افزود: یک علامت سوال جدی در اذهان ایجاد شده که چرا فرمانداری اجازه بازشماری ۱۰ درصدی صندوق ها را نمی دهد چرا که با این کار می شود به دل مشغولی ها پایان داد.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر فرمانداری بیش از این مقاومت نسبت به بازشماری نشان دهد بی شک کاندیداهای معترض نیز اصرار بیشتری خواهند داشت.

بیگی با اشاره به جلسه خود با کاندیداهای معترض اظهار داشت: قرار بود تا از عصر شنبه با حضور نمایندگان کاندیداهای معترض ۱۰ درصد صندوق های مسئله دار بازشماری گردد که متاسفانه این امر نیز صورت نگرفت.

نماینده مردم تبریز همچنین در واکنش به احتمال عدم تائید انتخابات توسط هیئت نظارت شهرستان نیز گفت: اگر فضا بدین منوال ادامه پیدا کند هیئت نظارت شهرستان تبریز انتخابات را تائید نکرده و ابطال خواهد کرد و در صورتی که هیئت مرکزی انتخابات را تائید کند بایستی هزینه های احتمالی این کار را بپردازد و هزینه های این کار برایش سنگین خواهد شد چراکه نباید خدشه ای به اعتماد عمومی وارد شود.

 

گفته‌های احمد علیرضا بیگی، درحالی مطرح می‌شود که فرماندار تبریز  گفت: امروز آخرین مهلت رسیدگی به شکایات کاندیداهای معترض به نتیجه انتخابات شورای شهر، به اتمام رسیده و صورتجلسه مشترک به امضای هیات نظارت و هیات اجرایی انتخابات رسیده است.

وی ادامه داد: تایید صحت برگزاری انتخابات، به عهده هیات نظارت استان است و ابطال انتخابات در فرض محال نیز در حوزه وظایف هیات نظارت مرکزی است.

رییس هیات اجرایی انتخابات شهرستان تبریز در ادامه سخنان خود اعلام کرد که در صورت لزوم، اجازه بازشماری تعداد محدودی از شعبات اخذ رای را خواهیم داد.

شهرتی فر ابراز کرد: تایید صحت انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا بر عهده هیات نظارت استان و همچنین ابطال آن نیز بر عهده هیات نظارت مرکزی است.