به گزارش ترجمان صبح به نقل تسنیم، حسین اسماعیلی با اشاره به اعتراضات و درخواست برخی از کاندیداهای معترض به نتیجه انتخابات شورای شهر تبریز اظهار داشت: جهت اطمینان بیشتر و تنویر افکار عمومی تعدادی از صندوق‌های رای انتخابات شوراها در تبریز بازشماری می‌شوند.

قاری زاده رئیس هیئت بازرسی انتخابات استان هم در اظهار نظری گفت: تاکنون هیچ گزارش موثری دال بر وجود تخلف و خدشه به صحت انتخابات شورای شهر تبریز به این هیئت نرسیده است.

اما رحیم شهرتی‌فر فرماندار تبریز ‌به‌عنوان رئیس هیئت اجرایی انتخابات تبریز با اشاره به اینکه شکایات در جلسات مشترک هیئت اجرایی و نظارت بررسی و صورتجلسه امضاء شده است، افزود: آماده همکاری در جهت تنویر افکار عمومی هستیم‌.

تعدادی از کاندیداهای شورای شهر تبریز که اعتراضات خود را به هیئت‌های اجرایی و نظارت داده‌اند از مقاومت هیئت اجرایی در بازشماری بخشی از آرای صندوق‌های شورای شهر تبریز گله مند بودند و با تعدادی از نمایندگان استان در مجلس در همین زمینه دیدار کردند که بالاخره امروز هیئت نظارت تبریز برای بازشماری بخشی از آن‌ها رضایت داد.

از سوی دیگر استعفای هیئت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی آذربایجان شرقی بخش دیگری از مشکل موجود استان را در انتخابات شوراهای شهر شامل می‌شود که به دلیل ضعف هیئت نظارت مرکزی تهران و تایید صلاحیت افراد پرونده دار در تبریز در پی رد صلاحیت هیئت نظارت تبریز و سیاسی کاری هیئت تهران رخ داده بود.