به گزارش ترجمان صبح به نقل از ایسنا، پرافتخارترین هیمالیانورد ایران در مراسم استقبال خود که امروز در فرودگاه امام خمینی برگزار شد، اظهار کرد: صعود به آخرین قله ۸ هزار متری لوتسه را به انجام رساندم. خدا را شکر توانستم به سلامت صعود کرده و بازگردم. توانستم به عنوان شانزدهمین کوهنورد دنیا به باشگاه ۸ هزارمتری‌ها بپیوندم. این دستاورد بزرگی برای ایران است و می‌تواند با این اتفاق بزرگ، در سطح میادین بین‌المللی معرفی شوم.

او در ادامه گفت: این برنامه صعود حدود ۵۰ روز به طول انجامید. من توانستم این آخرین قله را نیز بدون کپسول اکسیژن و شرپا صعود کنم و بعد از دو دوره هم‌هوایی در ۲۹ اردیبهشت ماه قله را فتح کرده و به باشگاه ۸ هزاری‌ها پیوستم.

او توضیح داد: تمامی صعودهایم بدون استفاده از کپسول اکسیژن و شرپا انجام شده است که ارزش صعود را دو چندان می‌کند.

او در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه هدف بعدی‌تان چیست گفت: کمی استراحت خواهم کرد. پیوستن به باشگاه ۸ هزاری، ۸-۹ سال به طول انجامیده است. در تمام این سال‌ها حدود ۲ تا ۴ ماه در خارج از ایران و در شرایط کوهستانی به سر بردم. یک سالی استراحت خواهم کرد و بعد از آن برای کوه‌های قطب شمال و جنوب، برنامه‌ریزی خواهم کرد.

او همچنین در پاسخ به این سوال که چقدر مسئولان از این افتخارآفرینی شما اطلاع دارند، گفت:‌از خود مسئولان باید این را پرسید. در تمامی صعودهایم شهرداری تبریز حامی من بوده است و در این آخرین صعود بانک سامان من را حمایت کرده است. تبلیغات گسترده‌ای انجام داده که این تبلیغات نه فقط برای معرفی خود بلکه برای معرفی ورزش ایران به جهان بوده است و اینکه بتوانیم ا ین رشته را بیشتر در میان مردم معرفی کنیم.

او در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه قبل از صعود خود گفته بودید که موفقیت‌های شما به خاطر این است که ازدواج نکرده‌اید، آیا الان قصد ازدواج دارید یا خیر گفت: باید ببینیم چه می‌شود.

گفتنی است؛ عظیم قیچی ساز فاتح تمامی ۱۴ قله بالای هشت هزار متری جهان عصر امروز (دوشنبه) با استقبال پرشور مردم وارد فرودگاه بین المللی امام خمینی شد که البته مسئولان وزارت ورزش برای استقبال از قیچی‌ساز به فرودگاه نیامده بودند.